SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Ah o demeçler!

SİYASET KAZANI-Ah o demeçler!


   Adaylık tartışmaları sırasında İlçe Başkanı ve bazı ilçe yöneticilerinin kararsız tutumlarına şahit olduk. Deyim yerindeyse bir uçtan bir uca savruldular. Bu grubun ortak noktası Mehmet İspiroğlu’na karşı olmaktı. Ancak, bir aday adayı üzerine netleşemediler. Son olarak eski bir milletvekilini devreye sokarak heyet halinde Ankara’ya gidildiğini de biliyoruz.
   Şimdi süreç tamamlandı ve aday açıklandı. İlçe Başkanı İshak Sarı, sonucu olgunlukla karşılamış bir görüntü veriyor. Seçeceği iki yoldan biridir bu tutum... Diğeri istifa etmektir.
   Bunlar unutulabilir şeylerdir. Ancak, gazete arşivlerine geçmiş demeçler var. İspiroğlu’nun partiye AKP’ye geçtiği 28 Mayıs öncesinden kalan... Bu demeçler öyle ‘normaldir’ gibisinde geçiştirilecek içerikte değil. Örneğin İspiroğlu hakkında yolsuzluk suçlamaları var. Kayırmacılık suçlamaları var. Belediyeyi zarara uğratma suçlamaları var.
   Sonuç olarak, siyaset olsun diye söylenmiş sözler olarak kabul edilse bile şimdi bu demeçler dönüp bumerang gibi AKP’yi vurabilir.
   TV ekranlarını dün söylediklerini yok sayıp bu gün tam tersini söyleyen siyasetçiler kaplamış. Güvendikleri tek şey var: Milleti balık hafızalı zannetmeleri!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1119