SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Belediyenin tatili olmaz

SİYASET KAZANI-Belediyenin tatili olmaz


   Bayram tatilinin son günü olan Cuma günü küçük kıyamet koptu! Aslında meteoroloji günler öncesinden uyarmış, Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de yoğun yağışla birlikte sel tehlikesinin bulunduğunu bildirmişti. Herkes kendine göre tedbirini aldı. Bir tek Belediye hariç! Yağmur suyu kanalları ve logarlar kontrol edilebilir ve varsa birikmiş kum ve çakıllar temizlenebilirdi. Bunların yapılmadığı aniden bastıran yağışla ortaya çıktı. Cuma günü sabah saatlerinden itibaren Atatürk Bulvarı’na çıkanlar durumu görmüştür. Bulvarın özellikle doğu şeridi tam bir dere görünümünü aldı. Caddeyi karşıdan karşıya geçmek için çizmeniz olması gerekirdi. Bazı dükkân sahipleri ellerinde fırçalar, suyun içeriye girmesini engellemeye çalışıyordu. Esprisever iki esnafımız da ellerinde birer olta, caddeye salıp balık yakalama pozu verdi.
   Yağmur yağar, sel halini alır, geçici rahatsızlıklar oluşabilir... Bunlar olağan şeylerdir. Olağan dışı olan, ortalıkta bir tek belediye görevlisinin, bir tek belediye aracının görünmemiş olmasıdır. Mazeret tatilse, belediyenin tatili olmaz! Bunu söylerken  Belediye Başkanı’nın elde kazma kürek logar temizlemesini isteyen yok! Bu belediye teşkilatı 5 sene önce kurulmadı. 1933`ten beri yerleşmiş yönetim gelenekleri var. İstenilen şey asgari ölçüde de olsa kurallara uyulmasıdır. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1268