SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 18.10.2019

SİYASET KAZANI-Çizgi


   Merkez Camisi avlusunda cenaze namazı kılınacak. Camiden çıkanlar avluya sığmıyor. Arka taraftan bir uyarı geliyor: “Beyler öne doğru çıkın.” Bir ölçüde bu istek yerine getiriliyor. Tam bu sırada ön taraftan başka bir uyarıyla herkes yerine çakılıp kalıyor: “Gelin, ama sakın çizgiyi geçmeyin!” Doğal olarak homurtular yükselmeye başlıyor. “Bu çizgiyi kim çizdi? Geçilse ne olur? Önemli olan insanların cenaze namazını sıkış tepiş olmadan kılması değil mi?” 
   Bir vatandaş da uyarıyı makaraya sarıyor: “Çizgiyi geçmeyin, ofsayta düşmeyin!”
   Karasu’nun Merkez Camisi’nin avlusunu cemaati almayacak hale kimler getirdi? Sorulması gereken asıl soru bu! Çözüm yok mu; var elbette... Boşaltın cami altındaki işyerlerini... Genişletin cemaatin namaz klma alanlarını... Cenaze namazı cami içinde kılınıyor da cami altındaki boşlukta niye kılınmasın? Hem güneşli ve yağışlı havalarda korunaklı da olur... Çizgiyi sakın geçmeyin uyarılarına da gerek kalmaz!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1462