• Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Cumhuriyet`in CD`si

SİYASET KAZANI-Cumhuriyet`in CD`si


  Geçen hafta Kazanımızda yer alan ‘Mesaj Alınmıştır’ yazısına Lise Müdürü’nden tepki geldi. Herkes olaya kendi penceresinden bakmakta serbesttir. Burada dile getirilen-ler de farklı bir bakıştır. Beğenilir veya beğenilmez. Karşılıklı görüşler ortaya konulur ve iş sonlanır. 
   Müdür Beş şöyle bir savunma getiriyor: “10 Kasım tö-renlerinde izlettirilen slayt Cumhuriyet Gazetesi tarafından hazırlatılan bir Cd’dir. Öyleyse o gazetenin okuru olan birinin görüntülere karşı çıkması mümkün değildir.”
   Biz diyoruz ki, 42 dakika süreli olduğu belirtilen Cd’nin içinde bula bula Atatürk’ün alkol almaya bağlı olarak karaciğerinin rahatsızlandığının anlatıldığı bölümü mü buldunuz? Bir yakınınız aynı gerekçelerle rahatsızlansa ve ebedi dünyaya göç etse, onu andığınız günde özellikle ve doktor tanıklıklarıyla destekleyerek onun ölüm nedenini mi anlatırsınız yoksa birlikte geçirdiğiniz acı tatlı anılarla geride bıraktığı hoş sedaları mı?
   İkinci konu Atatürk’ün sevdiği şarkıların başı açık ve türbanlı iki kız öğrenciye okutulmasıdır. Yani Toktamış Ateş’le Abdurrahman Dilipak da el ele tutuşup objek-tiflere poz vermişti. Dilipak’ın söylemleri mi değişti? Ateş’in ardından kaç fatiha okudu ki!  Elalemi saf yerine koymayı bıraksak mı artık!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1457