• Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Jeoloji öğrencilerine uygulama alanı!

SİYASET KAZANI-Jeoloji öğrencilerine uygulama alanı!


   Salildeki belediye parkında bulunan eğreti satış büfeleri hafta içinde sökülüp kaldırıldı. Plastik kaplamalı büfelerin malzemeleri de oracıkta yakılarak kapkara dumanı atmosfere armağan edildi. Fazla miktardaki oksijenin dengesini karbondioksit ve diğer zehirli gazlarla dengeleyen akıllılara ne kadar teşekkür edilse azdır!
   Asıl konumuza gelelim; o iş yerleri durduk yerde neden kaldırılmış olabilir? 
   Küçük bir sorgulama yaptık. Karadeniz caddesinin güney kıyısında işyerleri bulunan esnaflar, sökülen barakamsı dükkânların yerine yenilerinin yapılacağını fısıldadılar.
   Bu doğru mudur? Eğer öyleyse yeni yapılacak işyerleri kimlere söz verilmiştir? Seçimlere 2,5 ay gibi bir süre kalmışken, sahilde bu tür tasarruflarda bulunmak ahlaki bir davranış mıdır?
   Biliyoruz, böylesi sorulara yanıt vermek 4,5 senedir yöneticilik oynayan belediye patronlarının fizyonomisini bozar!
   Bir konu daha var... Özsu tesisleri son yıkımla tarih oldu. Bahçede toprağa gömülmüş bir havuz var. Belediye bu havuzun içine büyük bir hazla doldurulmuş toprağı boşaltmayı düşünüyor mu? Yoksa gelecek kuşakların jeoloji öğrencilerine kazı dersi için bu haliyle muhafaza etmeyi mi düşünüyor? Bari yandaş gazetenize açıklayın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1719