SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Kaçak yapılan kata çözüm önerisidir

SİYASET KAZANI-Kaçak yapılan kata çözüm önerisidir


   Birkaç kez yazmıştık, yineleyelim. İsteyen uyarı olarak kabul eder isteyen etmez. 
   Karasu`nun imarı çorbaya döndü. Üç kat sınırı var denilse de uygulama fiilen dört kat. Yola göre kod alınıyor ya, Yalı Mahallesi`ndeki inşaatını Kuzuluk`taki bir yoldan hiza alarak yapan var. (Şaka tabi!)
   Bu iş çıkmaza girdi. Kesilen para cezalarına ek olarak fazla kat veya katlar için yıkım kararları veriliyor. Yani cezayı ödemek bina sahibini kurtarmıyor. Parayı tahsil ettim diyen yıkımla mükellef belediyeyi de kurtarmıyor. İlçede bu durumda yüzlerle ifade edilen bina var. Bu işin tek çaresi kat sayısını üçten dörde yükseltmektir. Tabi dolayısıyla ada bazında yoğunluk artacak ve ilave olarak yeşil alanlara, parklara ihtiyaç duyulacaktır. Bu işin çözümü de her adada yeteri kadar arsanın yapsatçılar tarafından satın alınıp terk edilmesidir.
   Karasu eninde sonunda bu imar değişikliğini yapmak zorunda kalacak. Gelin, işler sarpa sarmadan kat konusunu gündeme alın. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1247