• Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Liste işi çok zor!

SİYASET KAZANI-Liste işi çok zor!


   Seçime katılacak partiler 18 Şubat akşamı listeleri Seçim Kurulu’na teslim edecekler. İyi de o listeleri hazırlamak çok mu kolay sanıyorsunuz. Örneğin AKP’de 25 kişilik liste için 70 kişi başvuruna bulunmuş. 45 kişiyi ayıklayacaksınız. Hadi buyurun, ayıklayın bakalım! Sıralamayı yapmak için 5 kişilik komite belirlenmiş. Her halde 17 Şubat akşamı saat 18 uçağına kimsenin bilmediği bir ülkeye kaçmak için yerlerini ayırtmışlardır!
   CHP’de de durum pek farklı değil. Herkesin gözü ilk üç sırada. Çoğu aday adayı “O sıralar olmazsa olmam” diyesiymiş. Eh, olmayıver kardeşim! Kim diyecek bunu? Orada da sıralama komitesi seçilmişti. Yönetim “Ben yaparım” diye işi üstlenmiş. Nurhan Hanım başına büyük bir iş aldı, haberi yok! Kolay gelsin diyelim.
   MHP rahat diyorduk, ama pek öyle değilmiş. Parti dışından oy getirecek iki isim ilk iki sırayı istemiş. 2009`da sütten azı yanan MHP şimdi yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyor. Bu teklife evet der mi, bilinmez.
   Saadet Partisi adayını açıkladı. Sait İsken-der “Görev verildi, aday oldum” izlenimi verdi. Liste hazırlarken ittifak yoluna gidebilir. 
   Kısacası, baş döndüren bir siyasi trafik var Karasu’da. Çoğu kişi farkında bile değil. Çünkü  cep telefonu diye bir alet çıktı, mertlik bozuldu!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1355