• Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Muzaffer Aksöz

SİYASET KAZANI-Muzaffer Aksöz


   24 Kasım sabahı Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’nın önündeyiz. Kısa sakallı, iyi giyimli, yaşı 70`i aşkın bir beyefendi gruba yaklaştı ve “Günaydın arkadaşlar” dedi. Ardından kimsenin yanıt vermesini beklemeden şunları ekledi: “Eskiden böyle söylenirdi. Çoktan beri aranızda değilim. Bir yanlışlık yapmış olmayayım!”
   Sözlerindeki sitemi anlayan anlamıştı. Orada bulunanlar elini sıktı. Kendisini tanıştırmak bizlere düştü. Karasu’nun eski İlköğretim Müdürlerinden Muzaffer Aksöz’dü bu sözleri söyleyen. Yıllardır düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü törenlerine hiç çağırılmamıştı. Oldukça kırgındı. Kendisini Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’yle tanıştırdık. Ayaküstü tatlı bir sohbet gelişti.
   Muzaffer Aksöz AP-CHP çekişmesinin doruklara tırmanmaya başladığı hararetli dönemlerde ilçe eğitiminin başındaydı. Kaşının üstünde gözün var denilerek öğretmen sürgünlerinin yaşandığı yıllardı yani... Kendisi merkez sağ görüşe daha yakındı. Ama, bariz bir partizanlık gütmedi. Cumhuriyet değerlerine her zaman bağlı kaldı. Sonradan görev süresini doldurup emekliye ayrıldı ve Darıçayırı’ndaki köşesine çekildi.
   Salondaki törende kendisine bir plaket verildi. İyi bir jest oldu tabi ki... 
   Muzaffer Aksöz’e sağlık dolu günler diliyoruz. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1249