• Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-SAKIN İZLETMEYİN

SİYASET KAZANI-SAKIN İZLETMEYİN


Televizyon
   Daha çok seyredilme kaygısıyla her yolu deneyen televizyonun faydasından çok zararı var. Her gün saatlerce vakit ayrılan televizyon özellikle çocuklarımızı olumsuz yönde etkiliyor. Şiddet içeren görüntüler çocukların ruhi yapısını altüst ediyor. Korkak, çekingen veya saldırgan olmalarına neden oluyor.
Televizyon çocuklara verilen aile kültürüne alternatif olmakta ve ebeveynlerinden farklı değerlere sahip bir hale getirmektedir. Ayrıca çocuklarda beslenme bozuklukları gözlenmekte, reklam edilen ürünlere özenti doğurmakta ve aşırı kilo almaya neden olmaktadır. Bir başka mahzur da çocukların gerçek hayata yabancılaşmaları ve sosyal çevreye aykırı bir hale gelmeleridir.
   Ailelerin yapması gereken şey, çocukları televizyon karşısında yalnız bırakmamak ve kontrol etmektir. Yemek saatlerinde televizyonu kapatmak, televizyon seyretmek yerine başka uğraşlar bulmak, çocuklarla birlikte dışarıda zaman geçirmek etkili olabilir.
NOT: Belediye tarafından bastırılıp zabıtalarca cami önlerinde ve kahvehane-lerde dağıtılan 2014 takvi-minin 10 Ocak Cuma gün-lü yaprağından alınmıştır. Sayın Başkanı kültüre olan bu güzel katkısından dolayı kutluyoruz. Allah yolunu açık etsin;amin!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1183