• Ana Sayfa
  • »
  • SİYASET KAZANI-Stalinvari bir yoklama

SİYASET KAZANI-Stalinvari bir yoklama


“Ak Parti’de temayül sonuçları 11 Kasım’da ele alınacak. Değerlendirmeyi Temayül Üst Kurulu yapacak. Temayül sonuçları kamuoyu ve teşkilatla paylaşılmayacak. Buradan çıkacak sonuçlar da aday belirlemenin kıstası olmayacak.”
Bu söylemler bize değil Ak Parti Genel Merkezi’nin deklare ettiği politikanın özeti. Bir diğer not: Ak Parti’nin temayül yoklaması kapsamında tüm Türkiye’de 100 bin kişiye sandıkta oy kullandıracağı belirtiliyor. 
   Temayül yoklamasına katılacak bu 100 bin kişi kimlerden oluşuyor? Parti kurucuları, milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri, il genel meclisi üyeleri, belediye başkanları, disiplin ve demokrasi kurulu üyeleri...
   İşte partinin çekirdek kadrosunu oluşturan bu 100 bin kişi oy kullanacak, ancak sonucundan haberdar edilmeyeceği gibi tercihleri de deyim yerindeyse fasara fiston bir muamele görecek. O zaman ne gerek var bu temayül yoklamasına?
   Stalin döneminin bir hikâyesi var. Seçim isteyenlere şöyle demiş Stalin: “Seçim seçim diyorsunuz. İyi de kardeşim, sonuçta bu oyları biz saymayacak mıyız. Nedir öyleyse bu ısrarınız!”
   Ak Parti’nin temayül yoklaması tam da bu zihniyetle örtüşmüyor mu?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1169