Sürek avı!


   16 Eylül tarihli Yenihaber Gazetesi`nde yer alan Ak Parti`nin Adayı Kim Olacak başlıklı yazım küçük çaplı bir kıyamete neden oldu! Aslında yazının eksiği var, fazlası yok. Örneğin partinin aday adaylarını eksik yazmışım. Gazetemizin de yazarı olan Ecz. Yakup Altıntaş ve İl Genel Meclisi Üyesi Nuri Haşmenoğlu`nun isimlerini unutmuşum.
   Yazıda kıyameti koparan bölüm, İl Başkanı Uncuoğlu`nun da katıldığı denizdeki tekne turu… Yenimahalle`de buluşuluyor ve tam denize çıkılmak üzere tekneye binilirken, Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu gelen bir telefonu bahane ederek gruptan ayrılıyor. Bu tespit doğru mu? Doğru.
   İl Başkanı Recep Uncuoğlu`nun buna tepki göstermesi beklenir mi? Beklenir.
   Olayı “Uncuoğlu şöyle demiş, böyle dememiş” noktasına çekmenin bir mantığı yok. 4 ay önce MHP`den Ak Parti`ye katılmış bir Belediye Başkanı, seçimlere 6,5 ay kala İl Başkanı ile bir araya gelme ve durum değerlendirme fırsatını uyduruk bir bahaneyle tepecek; İl Başkanı da buna hiçbir şey olmamış gibi tepkisiz kalacak! Böyle bir senaryo ancak külâhlara anlatılır!
   Bana soruluyor; “Kimden duydun?” Şunu peşinen söyleyeyim. Bilgiyi ulaştıran teknedekilerden biri değil. Zaten orada bulunan Karasulu partililerden bazılarının İspiroğlu`ndan `Onunla fazla görünüyorsunuz. Sizin için iyi olmaz` fırçası yediklerini tahmin ediyorum.
   Şimdi ben sorayım: Uncuoğlu İspiroğlu`nun bu tavrına tepkisiz mi kaldı? Teknede geçen konuşma orada bulunanlar tarafından başkalarına anlatılmış olamaz mı? Benim üçüncü kişilerden böyle bir bilgiyi almış olmam mümkün değil mi?
   Ak Parti İl Başkanı’nın kendisini ve partisini ilgilendiren konudaki hassasiyeti anlaşılabilir bir durumdur. Ancak şöyle bir konu daha var. Aynı yazının altında 112 acil hizmet istasyonları inşaatları üzerine düşen bir şaibeden söz ediliyordu. Sayın İl Başkanı buna da hassasiyet göstermiş midir? Örneğin İl Sağlık Müdürü’nü arayıp sormuş mudur “Bu işin aslı nedir?” diye. Dolandırıldığını söyleyen onlarca insanın feryatlarını iktidar partisinin İl Başkanı duymazdan, görmezden gelebilir mi? 
   Buradan Sayın Uncuoğlu’na bir teklifim var. Karasu’daki 112 Acil Hizmet binasını yapan müteahhidi dinlemek istiyorsa buluşmaya aracılık yapmaya hazırım. Baş başa görüşsünler... Sayın Başkan tekne dedikodusunun mu yoksa 112 işinde döndüğü iddia edilen dolapların mı daha önemli olduğuna karar verme şansı bulabilir. Buna hayır diyebilir; ikinci önerim şu: İnternete girip ‘Ferşat Grup 112 Acil Hizmet İstasyonları’ yazsın. Karşısına çıkan tüm haber ve yorumları dikkatlice okusun. Olmadı mı? Bu grubun kazığını yemiş insanların ses kayıtları bende mevcut. Sayın Başkan’ın e-mail adresine göndereyim, dinlesin! 
   Tüm bunlara karşılık Adem Filizfidan`ın açıklamasını buraya alıyorum: “İl Başkanımız `Onlarca aday adayı benden randevu almak için sıra beklerken şunun yaptığına bakın` şeklinde bir söz sarf etmemiştir.”
   Eh, artık sürek avı durur sanıyorum!
   Fener yoluna ne oldu?
   Batı Karadeniz Caddesi`ni Yenimahalle`deki deniz fenerine bağlayan bir yol çalışması vardı. Artık kimin aklına geldiyse, Karapınar altında yapılan bölünmüş yol çalışmalarında kazınan asfalt kırıntıları fener yoluna dolgu malzemesi olarak kullanılmıştı. Yapılan işin yanlış olduğunu ve pırıl pırıl kumsalın böylesi bir malzemeyle doldurulmasının cinayetle eşdeğer bulduğumuzu yazmıştık. Nitekim Çevre İl Müdürlüğü de gelip tutanak tuttu. Belediyeden “Ne yapalım, burada imar yolu var. Plana uysak yolu denizin içine yapmak zorunda kalırdık” gibisinden ve neresinden tutsanız dökülecek bir savunma gelmişti.
   Pazar günü gittim baktım. Dalgalar yolu çökertmiş. Ham maddesi petrol olan asfalt kırıntıları denizin içlerine doğru yayılmış. İçler acısı bir manzara var orta yerde. 
   Kumsalın kaya ve asfalt parçalarıyla doldurulmasına Ak Parti İlçe Başkanı İshak Sarı da tepki göstermişti. O günlerde orada çektirdiği fotoğraf arşivimizde duruyor. Başkan Sarı`dan ricamız şudur. Aynı noktaya gidip yeni bir fotoğraf çektirsin ve eskisiyle karşılaştırsın. Bence yakışığı o fotoğrafı yolun mimarı, partilerinin çiçeği burnunda Belediye Başkanı`yla çektirmesidir de razı edebilir mi bilemem!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1538