Tarafsız bir yazı


   Gazetemizde belediye ilgili yer alan haberler ve yapılan yorumlarda; Ak Partili bazı adayların karşısında, bazılarının da yanında yer aldığım şeklinde bir algı oluşmuş. Aday belli olana kadar bu tür yorumların yapılmaması isteniyor. Ki, gazetenin tarafsızlığına gölge düşmesin!
   Bu uyarılı ciddiye alarak tarafsız bir yazı kaleme alıyorum.
   Aday adaylarını listeleyip önüme koydum. Kendileriyle ilgili görüşlerimi bu listeye göre yazıyorum. Sıralamada taraf tuttuğum kuşkusu doğarsa haftaya düzeltirim.
   Başlıyorum…
   Mehmet İspiroğlu; aynı zamanda Belediye Başkanı olduğu için adaylıkta daha şanslı görünüyor. Genel Merkez`de kurulan Aday Belirleme Komisyonu, halen görevde olan başkanların icraatlarına adayı ilan ettikten sonra bakacağı için, İspiroğlu`nun şansı bu anlamda yüksek demektir. Kendisine bol şans diliyorum. İnşallah ipi göğüsler ve maşallah 4,5 yıldır sergilediği örnek belediyecilik performansını bir beş yıl daha sürdürme fırsatı bulur!
   Ahmet Genç; Karasu`da iki dönem üst üste belediye başkanı olma unvanını yakalayan tek isim. Üçüncü dönem fırsatını iyi kullanamadı, ama Genel Merkez 10 yıllık hizmetlerini dikkate alacaktır. Temayül yoklamasında önde çıktığı söyleniyor. Bu da onun adaylık olasılığını artırıyor. İnşallah bir kazaya uğramaz diyorum.
   Av. Recep Özdemir; aday adayları arasında iki fakülte bitirmiş tek isim. İlçe Başkanı kendisinden pek hazzetmese de ilk sıraya çıkabilir. Özdemir`le sıkı fıkı olduğumdan yorumu burada kesiyorum. Tarafsızlığıma gölge düşsün istemiyorum!
   Mustafa Sür; muhtarlığa ara verip üniversiteyi bitirmiş. Projeleri var. Bu hafta röportaj yaptık, Karasu`ya hizmet anlamındaki düşüncelerini tuttum. Kim ne derse desin adaylık şansı yüksek. Köy muhtarlığı staj sayılır. Genel Merkez bunu inşallah es geçmez diye düşünüyorum!
   Ecz. Samet Soytürk; sürpriz adaya örnekse budur! Cesareti takdire şayandır. En genç aday adayı... Bu gün olmazsa yarını garantidir. Seçici Kurul`un bu isim üzerinde dikkat kesileceği muhakkaktır!
   Av. Kasım Yavuzyiğit; elinde kapı gibi Başbakan`dan aldığı Siyaset Akademisi`nin birincilik diploması var. Billboardlarda parti logosunun eksikliği, ilancısının kusurudur diye düşünüyorum. Seçici Kurul da böyle düşünürse adaylığı sürpriz olmaz!
  Ecz. Yakup Altuntaş; gazetemizin müzmin yazarlarındandır. Tarafsızlığımı parantez içine alıp kendisini desteklediğimi buradan ilan ediyor ve parantezi tekrar kapatıyorum. Daha fazlasını yazamıyorum. Bu onun son aday adaylığı. Oldu oldu… Olmadı, Yakup Bey`den öfke beklemeyin!
   Tacettin Öztürk; henüz kendisiyle tanışamadım. Karasu`ya pek yolu düşmüyor sanırım! Bir ışık görmese aday adayı olmazdı. İnşallah aday seçilir; rakip partileri sevindirmek de sevaptır!
   Mehmet Çalık; üzerine cemaat gölgesinin düşmesi ümidini azaltmıştı. Ne zaman elindeki Milli Gazete fotoğrafını sosyal medyaya koydu, şansını katladı. Arkadaşımın yeğeni ve meslektaşımdır. Aday olur ve seçilirse bir dediğimi iki etmez. Öğretmen olsun çamurdan olsun diyerek kendisine talihli bir süreç geçirmesini diliyorum.
   Nezir Aydın; babası Osman Amca her ay abonelik ücretini ödemek için beşinci kattaki gazetemize uğrar ve cümlemizi mahcup eder. Nezir Bey`i sorarsanız henüz tanışamadık. Yukarıya çıkmasından vazgeçtik, Kuzuluk`tan aşağıya inmediği söyleniyor. Adaylık torbasından çıkabilir mi derseniz, yanıtım ‘neden olmasın’dır!
   Hüdaver Ağun; Limandere`yi ilçe yapamadı; inşallah adaylığı kazanır ve seçilir de Karasu`yu il yapar. İmam Hatip mezunu olması önünü açan en önemli etken… Bir ipucu vereyim, gizli taraftarı çok. Aday Komisyonu bunu değerlendirmeye alabilir.
   Av. Bekir Sarıoğlu; sona kaldı ama dona kalmaz! Belediye başkan adaylığı konusunda en deneyimli isim. Trene en son binmiş olmasına kimse aldanmasın. Makinist koltuğunu kapabilir. Son denemesidir. Ben adaylığı konusunda ümitliyim; inşallah kendisi de böyle düşünüyordur!
   Yazı bu kadar… 
   Nasıl oldu; beğendiniz mi? İnşallah tarafsızla gölge düşürüp aday adaylarından birini üzmemi-şimdir. Eğer böyle bir algı oluş-muşsa arayın, haftaya düzeltirim. Veya format söylersiniz ona göre yeniden yazarım. Olmadı, tarafsızlığımdan şüphe duyanlar kendi yazıp gönderir köşeme koyarım! Ben daha ne diyeyim! 
   Az daha unutuyordum. Muhalefet partilerinin adayları için de ta-rafsız birkaç kelam etmeliyim. MHP adayını ilan etti. Recep Hoca’yla o gün bu gündür irtibatımız kesildi! CHP ise teklif götürdüğü kamu görevlisinin istifasını bekliyor. Bence emekli olmasını beklesin! 2014`e yetişmese bile 2019 için zorlanmaz!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1694