SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 18.10.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Türkiye’nin ayarlarıyla oynandı

Türkiye’nin ayarlarıyla oynandı


    23 Aralık Pazartesi günü saat 11.00 sıralarında gazetenin penceresinden caddeye bakıyorum. 54 plakalı bir otomobil tek yönlü caddede ters yöne girmiş belediyenin önünden geçip terminale doğru seyir halinde… Beş dakika geçmeden ikinci bir araç aynı şekilde ters yönde… 10 dakika sonra MHP İlçe Başkanı`nın ofisine gitmek üzere caddeye indiğimde üçüncü bir aracın yine aynı biçimde, aynı caddede bu kez trafik polisine enselendiğine şahit oluyorum!
   Söz konusu caddede araç trafiği kaç yıldır tek yön olarak işliyor; hatırlamıyorum. Ancak, zorunlu kalmadıkça itfaiyenin bile bu güne kadar kural ihlali yaptığına şahit olmadım.
   Şu bir gerçek;Türkiye`nin ayarlarıyla oynandı ve kimyası bozuldu. Doğru nedir, yanlış nedir; alenen ortada olan konularda bile insanımız yorum yapamaz hale getirildi. Artık dolu ile boşu, açıkla kapalıyı, yüksekle alçağı (!) ayıramaz olduk.
   Son bir haftadır yaşanan olaylara bir bakın; ne demek istediğimi anlarsınız. Ortada alenen bir yolsuzluk, imar rantı, vergi kaçakçılığı ve rüşvet suçlaması var. Gözaltına alınıp tutuklananlar, doğrudan doğruya bu tür suçların takibiyle görevli bakanların çocukları… Ve o bakanlar bir haftadır görevlerinin başında. Sanıyorlar ki koltukları boşaltırlarsa Türkiye ilelebet o makamlara oturtacak adam bulamayacak! Biri yılların valisi, diğeri on binlerce üyeli odaların eski başkanı… Utanmazlık, pişkinlik diz boyu! Merak ediyorum, bu insanlar yarın hangi yüzle çıkacaklar toplumun karşısına?
   Ülkeyi 12 yıla yakın süredir tek başına yöneten bir iktidarın Başbakanı “paralel devlet yapılanması” ve “devlet içindeki çetelerden” söz ediyor. Allah aşkına, çete suçlamasıyla görevlerinden alınan veya yerleri değiştirilenler daha düne kadar bu ülkenin emniyet müdürü, polisi, savcısı değil miydi? O halde sizler, 12 yıldır devleti çetelerle birlikte yönetmiş olmuyor musunuz? Gezi Parkı eylemlerinde cici çocuk ilan edip ikramiye verdiğiniz emniyet görevlileri şimdi çete mi oldu?
   Adam Anayasa Hukuku Hocası… AKP milletvekili ve Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı… Twitter`dan yaptığı açıklamada  şöyle diyor: "11 yıldır AK Parti iktidarda, bu yolsuzluklar son aylarda mı oldu? Kullanmak şimdi mi işinize geldi?" 
   İlkokul üçüncü sınıf çocuğundan bu sözleri “Yolsuzluklar son ayların işi değilmiş; 11 yıldır sürüyormuş. Herkes bunu bildiği halde, şimdi gündeme getirmiş. Hoca da buna kızmış!” diye açıklar.
   Yandaş bir ekrandaki yarışma programında `Halk ağzıyla rüşvet alan kişi` sorusuna `yiyici` yanıtı verilmiş. Sonuç; yarışma yayından kaldırılmış, iyi mi! Yarışmacının `mağdur` demesi mi gerekiyordu acaba?
   Tekrar ediyorum; Türkiye`nin ayarlarıyla oynandı, insanların kimyası bozuldu. 
   Şimdi bir söylem geliştirilmiş. Hırsızlığı, arsızlığı, yolsuzluğu tüm çabalarına karşılık gizleyemeyenler panzehir olarak şu cümleyi tekrar eder oldular: “Çalmayan mı var?” Ardından da şu beylik söz geliyor: “AKP’nin alternatifi yok, ne yapalım!”
   İkincisinden başlayayım. Evet, AKP’nin alternatifi yok. Diyelim ki CHP iktidarda, Muharrem İnce de bakan oldu. İncenin oğlu şu üç bakanın oğulları kadar maharetli mi?  
   Çalmayan mı var diyenlere: “Çalmayan var da  onları görmek için gönül gözüne ihtiyaç var!”
   
   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3272