SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019

Zorunuz nedir?


 


 Ak Parti`nin düdüğü Ada Tavır isimli internet sitesinde adını gizleyerek yazan biri maka-lesinde beni Belediye Başkanı Mehmet İspi-roğlu`nu şantaj yapmakla suçlamış. 
   Beyefendi (her kimse),  “Sahte bir face-book adresini bu haberlere dayanak yap-mak gazetecilik etiği ile bağ-daşmaz. Bir gazete ve ga-zeteci yolsuzlukla, ahlaksız-lıkla veya benzeri bir konuda elinde bir belge ve kanıt var-sa kamuoyu adına bunu açık-lamakla yükümlüdür” diyor.
   Biz de farklı bir şey söyle-miyoruz. Yazının bütününü görmeyip içinden bir bölümünü okursan, çıkaracağın sonuç budur. Aynı şeyi Başkan İspi-roğlu da AKP İlçe Danışma Top-lantısı`nda yapmıştı; dersini fazlasıyla aldı.
İÇİNDE Mİ, DIŞINDA MI?
   Konuyla ilgili Karasu`dan da bir ses geldi. “Cihan Hoca bu işin içinde değil” başlığı atılmış yazıya… (Aklı sıra ironi yapıyor) Şah-sen çok alındım. Böylesine bir curcuna olur da beni nasıl dışında tutmaya kalkarsın, a kar-deşim!
   Ben bu işin içinde aslanlar gibi varım da artık şantaj için mi, ucuz karalamalar için mi; yoksa töhmet altında bırakılmış 40`a yakın belediye çalışanının temize çıkması için mi, kararı kamuoyu verecek.
   Neden işin içindeyim, söyleyeyim. 22 Ni-san`da Ak Parti Karasu İlçe Başkanı`ndan mail kutuma bir ileti gönderildi. Bu tarihten 38 gün sonra Ak Parti`ye geçecek olan Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu`nu yerden yere vuran, parti adına bir açıklamaydı bu… `Bu kadarına pes` başlığıyla gazetemizde haber yaptık. (Ada Tavır’ın düdüğünün yazarının mantığını göre Parti Başkanı da şantajcı olmuş oluyor! Seni gidi Başkan seniii!)
NE YAPTIN BAŞKAN?
 Her neyse; ne tür suçlamalar vardı o açıklamada; hatırlatayım:
     (…) “Sessiz duruyorsak belediye cena-hında dönen yolsuzlukları, usulsüzlükleri bilmediğimizden değil, zamanına sakladığımızdan-dır. Hiç kimseyi kandıramazsınız. Karasu halkı artık belediyenin dibe vurduğunu, kimin belediye başkanı olduğunun belli olmaığını, alacak-ıların alacaklarını almak için belediye kapısında nöbet beklediğini, imar yolsuzukları ve usulsüzlüklerini, belediye perso-nelleri ve başkanın bu usulsüzlükler sebebiyle yar-gılandığını, Karasu esnafına ve piyasaya olan 4.280.000,00 TL  borcu, ruhsat ve iskan harcını çekle ödemeye gelen müteahhitlerin çeklerinin belediye kasasına girmeden alacaklılar tarafından havalarda kapışıldığını, Başkan`a bildirilen belediye içerisindeki yolsuzluklara baş-kanın “yemeyen mi var” şeklindeki tep-kisini, Başkan`ın makamında bulunmayıp hiçbir sorunla ilgilenmediği gibi, umursamaz tavırlarla  sahaya inerek en iyi siyasetin ve yeniden seçilmenin milleti çok kucaklamak olduğu şeklindeki anlayışla başarısızlığını kamufle etmeye çalıştığını, elektrik borcundan dolayı belediyenin elektriklerinin sürekli kesilmesini ve araçlarının hacizden bağlanması vb.  birçok olumsuzlukları konuşurken  abartılı şekilde, illüzyonist pankart ve afişlerle bu milletin zihninde sanki  Karasu`ya doğalgazı belediye getiriyormuş izlenimi uyandırmaya çalışarak, Ak Parti hükümetinin icraatlarını sahiplenip  hizmet ediyoruz izlenimi vermeye çalışmak tüm bu olumsuzlukları unutturmaya-yutturmaya çalışmak ahlaki değildir” (…)
   Yaa... İşte, açıklama böyle… AKP düdüğü sitenin yazarı buna ne diyecek? Böylesi konuları AKP İlçe başkanı gündeme getirince iyi, biz hatırlatınca fitne tohumları ekmekle suçlanacağız , öyle mi? Daha gerilere giderek Ak Parti`nin çeşitli kademelerdeki yöne-ticilerinin Belediye Başkanı İspiroğlu hakkındaki suçlamalarından da örnekler verebilirim. (Onun da sırası gelecek desem yine şantaja mı girer!)
   Yukarıdaki demeci sanal medyada gündeme getirilen suçlamalarla karşılaştırın, birebir eşleştiğini göreceksiniz.
   Şimdi bütün bu gerçekler yok sayılıyor ve herkes sanal medyada isimsiz hesap açarak ortalığı karıştıranı bulmanın peşinde… İddia ediyorum; kimse bu konuda samimi değil ve sanal ihbarcının ortaya çıkmasını canı gönülden istemiyor. (Murat Çelik ve diğer bazı adı geçenleri ayrı tutuyorum)
   Şöyle bir söylem var. “Cihan Hoca ile Mehmet İspiroğlu yıllardan beri dosttu; ne oldu da aralarına kara kedi girdi?” Cihan Hoca da şunu soruyor: “Yukarıdaki demeci veren Ak Parti İlçe Başkanı ile suçlamalara muhatap olan Belediye Başkanı İspiroğlu, ne değişti de Org. İsmail Koçman Bul-varı`ndaki iftar alanına muzaffer iki eş komutan gibi girdiler!” 
   Siyaset etiğini paspas gibi çiğneyenleri hoş görmek için bin bir bahanenin arkasına sığı-nanlar, önce bunun yanıtını vermeli.
   Sahi kuzum, sizin zorunuz nedir?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1265