DİYETTE MOTİVASYONHaftada bir kilo vermek için çaba gösterin.

Bu basit hedefi takip ederseniz ayda 4,5 ayda 20 kilo verirsiniz. Haftada hiç olmazsa 2 gün 10 dakika egzersiz sözü verin kendinize ve sonucu hayal edin, iradenizi hayal kurarak güçlendirin. Biri yapıyorsa, sen de yaparsın.

BEYNİNİZİ YÖNETİN, KİLONUZU DEĞİŞTİRİN!

Diyette motivasyonu güçlü tutmak için önerilerimden yararlanmanızı tavsiye ederim.

Ayda 4 kilo değil hedefin, haftada sadece bir kilo olsun. Her gün bir saat değil, haftada sadece iki kere 10 dakika egzersiz yap. Zaten, tekrar ettikçe alışkanlık kazanacak yapmaya başladıkça süreyi uzatacaksınız.

Kilo verdiğinde insanların sana bakıp yaşayacağı şaşkınlığı düşün, istediğin kıyafeti giydiğini, nefes darlığı yaşamadığını, otobüste rahatça oturduğunu, aşırı terlemediğini. Sonunda büyük ödüller varken, gerçekten börek veya tatlımı kendine reva gördüğün? Cidden mi?

Güçlü ol! Olmak zorundasın. Kendine iyilik yapmıyorsan, kime yapacaksın? Kendi vücudunda söz sahibi olmazsan kime sözün geçecek? Çık artık şu kafesin içinden!

Büyütme gözünde, alt tarafı kilo vereceksin. Küçümse düşmanını, o zaman daha güçlü olursun. Beş dakikada bir yemek krizi gelecek yenilme! Git su iç, duş al, örgü ör, arkadaşını ara veya sosyal medyada dolaş ama düşmanı vücuduna sokma!

Çok sert mi geldi sözlerim? Gelsin. Yeni yıla ne kaldı şurada, haydi silkelen kendine gel. Haydiii!

HİÇ BİR HİS KENDİNİZİ FİT HİSSETMENİZ KADAR GÜZEL DEĞİLDİR.

SAĞLICAKLA KALIN... Saygılarımla.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 187