SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 21.09.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • DÜZENLİ SPOR YAPARAK BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KURTULMAK MÜMKÜN

DÜZENLİ SPOR YAPARAK BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KURTULMAK MÜMKÜN


Bahar yorgunluğunuzdan spor yaparak kurtulmak mümkündür. Kış aylarında spor yapmayan kişilerin vücut yağlanmaları oluşur, bu durum aynı zamanda vücutta yorgunluğa ve enerji düşüklüğüne yol açar. Bahar aylarında ve sıcaklar arttığında yorgunluğun daha yüksek olduğunu söyleyebilirim. Sıcaklar arttığında insanların spor alışkanlığından uzaklaştıkları görülür, ancak spor bir hayat biçimi haline getirilerek ara verilmeden yapılmalıdır.

HERKESİN SEVECEĞİ BİR SPOR VARDIR.

Herkesin mutlaka seveceği bir spor tarzı vardır’’ Ben mat work ve aletli pilates üzerine eğitim almış biri olarak, bana hiç spor yapmamış, hiç sporu  sevmediğini söyleyen insanlar geldi. İlk zamanlar da zor gelen spor alışkanlığı şimdi kendiliğinden oluşmuş durumda, bu sadece küçük bir örnek. Herkes kendine yakın ve kendini iyi hissettirecek bir spor alanı bulacaktır, önemli olan bunun bulunması ve hiç bırakılmamasıdır.

PİLATES İLE NASIL KİLO VERİLİR?

Pilates 3 aşamalı bir spordur. Başlangıç aşamasında yakılan kalori ileri derece de nerdeyse 2 katına çıkarır. Egzersiz hareketleri de genelde vücudun yağ depoları üzerine yoğunlaştığından yağ yakımı hızı artar. Bu sayede yağ tabakası incelir, fazla yağlar vücuttan atılır ve kilo verme süreci başlar.

Yalnızca yağ yakımı için değil aynı zamanda yenilen yiyeceklerin eritilmesinde önemli rol oynar.

Göbek ve kalça hareketleri ile vücuda giren besinlerin yağ olarak oturmadan hemen yakımına neden olur. Bunun yanında kalça ve göbeklerinde istenilen görüntüye ulaşmasına yardımcı olur.

Uzun yıllardır, uygulanmakta olan bir spor olan pilates, son zamanlarda nerdeyse herkesçe kullanılır hale gelmiştir. Kilo vermenin yanında daha bir çok hastalığa iyi gelen pilates yaşam biçimi şekli aldığını söylemeliyim. Gerçekten kilo verdirip verdirmediği alanında tartışmalar hala devam etse de, düzenli pilates, kişilerin nerdeyse tamamında kilo verme ve vücut şeklinde düzelme olduğu gözlenmektedir. Bu da pilatesin kilo verdirdiğinin kanıtıdır.

Yeni bir hafta, yeni bir şans yenileyin kendinizi spora başlayın, pilates yapın mutlu kalın. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 360