SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • KAS İLE YAĞ ARASINDA AMANSIZ BİR SAVAŞ

KAS İLE YAĞ ARASINDA AMANSIZ BİR SAVAŞ


Bilseydiniz kas ve kemiklerin ne kadar önemli, aşırı göbek-bel yağlarının ise ciddi hastalıkların ham maddesi olduğunu asla aşırı kilolu olmazdınız!

Tecrübelerime dayanarak Pilates’e  dair doğru bilinen yanlışları ve incelikleri aktarmak isterim bu hafta...

Pilatesle ilgili doğru bilinen iki yanlış;

Boy uzatmaz ve pilates ile kilo verilmez. Pilates ile sırt ve karın kasları güçlendirildiği için duruşumuz  düzelir ve boyumuz daha uzunmuş gibi görünür. Kilo vermek ise sadece yediğimize içtiğimize dikkat ederek olur. Pilatesin yaptığı ise bir shape-up, yani vücudu şekillendirme. Pilates ile derinlerde kalan kaslar çalışmaya başlıyor, kas yapmak metabolizmayı hızlandırır bu da yağ yakımını kolaylaştırır. Pilates yapanlar  aynı zamanda hamur işleri ve şekerli gıdaları azaltırsa diyet yapmaya gerek kalmadan istedikleri forma kavuşurlar.

Masa başı iş yapanlara, aşırı kilo problemi olmadığı halde belinin iki yanındaki fazlalıkları  ve basenleri eritemeyen kadınlara, doğum sonrası karnı sarkanlara, elastikliğini kaybetmiş kadın ve erkeklere, boyun ve bel ağrısı çekenlere şiddetle düzenli, kişiye özel bir programla pilates yapmalarını tavsiye ediyorum.

Pilates ameliyatsız liposuction’dır.

İnsanların liposuction yaptırma nedeni vücutlarında bir türlü eritemedikleri, inceltemedikleri bölgelerden kurtulma isteği ve biliyoruz ki liposution sonrası  belirli bir kilo kaybı da olmaz. İşte pilates bu, bunun ameliyat olmadan, sporla yapılan çeşidi. Pilates gözünüzü rahatsız eden fazlalıkları, çıkıntıları, sarkmaları sanki bıçak ile kesilmiş gibi yok eder.

Pilates kas yapar mı?

Kas yapma diye bir olay yok çünkü her insanın doğumuyla birlikte  kas sayısı 640 civarıdır, bu hiç bir şekilde sayı olarak artmaz. Kas ile yağ arasında amansız bir savaş vardır. Az hareket etmeye başlayınca, buna dengesiz beslenmede eklenince vücudumuzdaki kas yoğunluğu azalıp vücutta yağlanma başlar. Bu durumda pilates tembelleşmiş ve kullanılmayan kasları harekete geçiriyor, kaslar kullanılmaya başlayınca metabolizma hızlanıyor ve yağ yakılıyor.

Spor ve sağlıklı beslenme bir arada olmalı. Bedeniniz ve kendiniz için bir şeyler yapmak zorundasınız. Motive olmakta zorlanıyorsanız benimle  irtibata geçebilir ve benimle doğru hareketleri uygulayarak Pilatesi kalori harcatan muhteşem egzersizlere dönüştürebiliriz.

Keyifle geçirebileceğiniz haftalar diliyorum. Saygılarımla.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 255