SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • PİLATES İLE HAYATINA VE BEDENİNE YENİLİK KAT!

PİLATES İLE HAYATINA VE BEDENİNE YENİLİK KAT!


Güzel bir hafta olsun hepimize… Yeni kurallar koyun kendinize ve yenilikler getirsin size...

Her hafta yazılarımda çoğunlukla pilates yapmanızı öneriyorum size değil mi? Neden öneriyorum çünkü, insan sağlığına en faydalı, mükemmel ve çok yönlü bir egzersiz sistemi olduğu, ’aktif yaşam’’dünyasında hakkında bu kadar çok konuşulan, yazılıp çizilen ve bu kadar hızlı büyüyüp nerdeyse bir sanayi haline gelen başka bir aktivite ile karşılaşılmadı. Planlayıcısı ve yaratıcısı JOSEPH PİLATES Geliştirdiği tekniğin bu gün geldiği noktayı görse herhalde çok şaşırırdı...

RAKİPSİZ BİR YÖNTEM.

Pilatesin sevilmesinin farklı nedenleri var. Bence en önemlisi diyebilirim ki pilatesin içinde Yoga ve  Zen Meditasyonunda ki ‘’odaklanma’’ ve ‘’konsantre olma’’ süreçlerinin bulunmasıdır. Pilates büyük kas guruplarını güçlendirme, vücuda elastikiyet ve form verme kadar ruhsal ve yapısal zindelik sağlamakta rakipsizdir. Pilatesin bir ayrıcalığı da sadece bedensel değil duygusal(ruhsal) güçlenmeye de yardımcı olması beden ve ruh uyumunu da desteklemesidir.

Diyelim ki iş stresinden sıkıldın, kaslarının kasıldığını, zihninin gerildiğini ve ruhunun sıkıştığını hissediyorsun. Çok haklısın bütün gün masa başında oturuyorsun ve çok çalışıyorsun. Ne yapmalısın söyleyeyim sizlere; işini değiştiremiyorsan alışkanlıklarını değiştir. Hayatına pilatesi katabilirsin. İş çıkışı haftada bir kaç gün gelebileceğin bir seans ile bile hem gevşeyecek hem de omurganı güçlendireceksin ve ne kadar iyi hissedeceksin. Seanslar için Karasu Halk Eğitim Merkezi pilates kursu için form  doldurup kayıt yaptırabilir ya da bana 0 530 466 38 42 numaralı telefondan ulaşıp gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

PİLATES GERÇEKTEN SİHİRLİ BİR SPOR.

Pilates 500’e yakın kontrollü hareket içeriyor. Temel Felsefesi ise zihin ve beden arasındaki dengeyi sağlamak. Düzenli olarak yapıldığında vücut duruşunuzu düzeltiyor ve ağrılarınızı rahatlatıp beğenmediğiniz sarkmalarınızında önüne geçiyor. Birde vücudunuzun farkına varıyorsunuz, yaptığınız hareketlrri  hissederek uyguladığınızda performansınız artıyor hem de etkisini daha kolay hissediyorsunuz başlamak için tam da zamanıdır, ne dersiniz?

Pilatesi sadece bir trend, bir moda gibi görmeyin. Bu faydalı ve çok yönlü mükemmel bir egzersiz sisteminin içinde olmalısınız. Saygılarımla.

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 245