SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • PİLATES İLE ZAYIFLAMA İLİŞKİSİ

PİLATES İLE ZAYIFLAMA İLİŞKİSİ


Sıkça sorulan sorulardan biri ve cevabı çok da niteliğe kavuşamayan bir konu... Kafa karıştırıyor ancak cevabını öğrendiğinizde kafanızdaki bütün karışıklıklara çözüm bulacaksınız.

Pilates, iskelet ve kas sisteminin geliştirmeye, esnetmeye yönelik bir spor olduğundan çok yoğun bir kalori harcamadığınızı belirtmek isterim. Ancak; şu da bir gerçek ki sürekli ve düzenli yapılan pilates kas kütlesini artıracağından kilo verme sürecini hızlandıran bir etki yaratır. Fakat pilatesteki esas amacımız kilo vermek değil, zinde bir beden-zihin dengesi yaratarak vücudumuza zindelik ve esneklik kazandırmaktır. Amaçlarımızdan biri de kilo vermek ise kardioya yoğunlaşmalı ve vücut bütünlüğümüzü pilates ile desteklememiz gerekmektedir. Tek başına yapılan kardio zayıflama amacına ulaştırsa dahi vücutta kilo kaybı ile oluşan sarkmaların çözümünü pilates ile bulabiliriz... Çünkü pilates esneklik ve zindeliğin yanında vücudu şekle sokarak ciddi bir mükemmelliğe yaklaştırır.

Tek başına hiç bir kardio egzersiziyle desteklenmeyen pilates ile her ne kadar zayıflamazsanız bile uzun vadede iki beden inceldiğinizi farkedeceksiniz... Bunun sebebi de gene pilatesin vücuda verdiği şekil  ile bedeni sıkılaştırmasıdır. Tavsiye edilen ise; kilolu bedene sahip iseniz önce zayıflamak için bir takım diyet ve kardio çalışmaları uygulamanız, bununla birlikte sıkı bir vücuda sahip olmanız için bunu pilates ile desteklemenizdir. Çünkü hiç kimse kilolu beden ile sıkılaşmak istemeyecektir. Fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız lütfen bu uyarıları dikkate almayı ihmal etmeyiniz.

Özetle; konumuz zayıflamak ise pilates tek başına zayıflatmaz ancak sıkı bir diet programı ve kardio çalışmaları ile birlikte uygulandığında kilo vermeyi hızlandırır, şekillenmenize ve fit bir vücut kazanmanıza son derece faydalı olur. Güzel bir hafta olsun. Saygılarımla.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 320