SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 24.05.2019

SPOR YAPMAK AYRICALIKTIR


Sağlık için hareket, hareket için sağlık... Bol hareketli sağlıklı haftalar olsun. Egzersiz yaşam tarzımız olmalıdır. Pilates ise hayat felsefemiz. Egzersiz yapmak her şeyden önce psikolojik olarak rahatlamanızı ve pozitif düşünmenizi sağlar. Egzersize ayrılan süre sizi stresten negatif düşüncelerden uzaklaştırır. Oksijen almanızı ve kalpten kan akım hacmini artırarak kan basıncını azaltır, kalple ilgili hastalık ve ölüm riskini azaltır. Bedenine özen göstermelisin çünkü ruh sağlığına açılan ilk kapıdır bedenin.

Kilo vermek isteyen herkes sporla ve sağlıklı beslenmeyle istediği kiloya ulaşabilir. İradeniz  ve bedeninizle yola koyulun. Size sunulan hiç bir hap ya da çay mucize yaratmaz, mucize sizsiniz. Sahip olduğunuz en değerli  şey bedeninizdir, egzersiz yapmamak için bahanelere yer yok.

SAĞLIKLI ESNEK GÜÇLÜ BEDEN İÇİN HAYATINIZDA PİLATESE YER VERMELİSİNİZ.

Egzersize ayırdığınız zaman kendinize ayırdığınız en özel zamandır. Eğer bu egzersiz pilates olursa keyfinize diyecek yoktur. Pilates sizi beynen ve  bedenen dinlendirirken güzel bir bedene kavuşturan en özel sistemdir. Hiç egzersiz yapmamak ya da egzersize ara vermek vücudunuz için her anlamda kötüdür. Amatör veya profesyonel olun, spor hayatınızda hep var olsun. Sizi spora kimsenin küstürmesine izin vermeyin, çünkü bedeninize en büyük kötülük onu hareketsiz bırakmaktır. Dengeli beslen, bol su iç ve hareket et.

BÖLGESEL EGZERSİZ  ÇALIŞAREK BÖLGESEL YAĞ YAKMAK MÜMKÜNMÜDÜR?

Bölgesel çalışmalar ile vücudunuzda yağı nerden yakabileceğinizi seçebilmemiz iyi olurdu! Bilimsel gerçek şu ki genetik yapınıza göre nerden yağ yakılması gerektiği belli bir sıra dahilinde yapılır. Antrenmanlarınızda bu yüzden tek bir bölgeye odaklanmak yerine  vücudunuzun her yerinden fazla olan kilolarınızı, vermek için kardio ya da tüm vücuda yönelik direnç egzersizleri yapmalısınız. Zayıf olan ve aktive edilemeyen kas guruplarınız daha fazla yağ depolayacaktır. O YÜZDEN TÜM VÜCUDUNUZU EŞİT ŞEKİLDE ÇALIŞMANIZ GEREKİR. Israrla bölgesel çalışma isteğinizden vazgeçmelisiniz.

YEMEK YERKEN NEKADAR MUTLU OLUYORUZ…

Yemek yerken ne kadar mutlu oluyoruz dimi? Gelsin pastalar, börekler, hamur işleri, abur cuburlar… Gelsin asitli içecekler, ‘nasılsa yürürüm, kilo veririm’ deyip içiniz rahat olabilir ama gelin görün ki 60-70 dakikada yaktığınız kaloriye bakıldığında tempolu bir yürüyüşte ancak bir dilim kek yakabiliyorsunuz. Artık gerisini bir düşün bakalım, gün içinde ne kadar kalori alıyorsunuz? Ortalama 60-70 kg bir bayanın günlük kalorisi 1800 olsun, onun günde 300’nü yakarsa kilo veremez ya da 300 kaloriyi 1 saatlik aktivitede yaktı diyelim, bir dilim börek yerse geri alacaktır fazlasıyla. İşimiz zor ama bir o kadar da kolay. KARBONHİDRATLARIN hangi çeşidi tüketilirse tüketilsin glikoza dönüşerek enerji için kullanılmaktadır... Yani vücut enerji için karbonhidratların temel şekli olan glikoz kullanılmakta. Kan dolaşımında bulunması nedeniyle sıklıkla kan şekeri olarak adlandırılmaktadır. Karbonhidratlarla yükseltilen kan şekeri hızlı bir şekilde düşen kan şekeri ve kısır döngüsü sonra gelsin kilolar vs.

ÖNÜMÜZ YAZ; ATIN ÜZERİNİZDEKİ TÜM FAZLALIKLARI, İNCELİN, SIKILAŞIN, EĞLENİN, İYİ HİSSEDİN, MUTLU OLUN VE TABİİ Kİ GÜLÜMSEYİN. SAYGILARIMLA.

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 373