SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • YAĞ YAKMAK İÇİN NASIL YÜRÜMELİYİZ?

YAĞ YAKMAK İÇİN NASIL YÜRÜMELİYİZ?


2018 yılının ilk yazısı olarak öncelikle; yeni bir sayfa açar gibi... Yeni bir kitaba başlar gibi... Heyecan mutluluk dolu bir yıl olsun.

Evet  yağ yakımı için nasıl yürüyelim? Ne kadar süre yürüyüş yaparsan vücut yağ yakmaya başlar? Ne kadar süre ile yürümelisin? Yağ yakmak için ne kadar sürelik bir yürüyüşe ihtiyacın var?

İşte tüm bu sorunun cevaplarını aldığın da artık yürüyüşe başlamamak için hiç bir sebebin kalmıyor. Sizleri artık yürüyüşte görmek istiyoruz.

Egzersiz sürelerinin genel olarak 40 ile 45 dk. Gibi  sürelerde  yapılması gerekir. Vücudun egzersiz sürecine alışması metobolizmanın harekete geçmesi son derece önemlidir. Ancak 45 dk. Sonrasında devam edilen yürüyüşler yağ yakımına elverişlidir. Verilemeyen inatçı kilolar için ise yürüyüş yanı sıra başka egzersiz etkinliklerin de bulunmanız gerekmekte ve  beslenme düzeninize de  en az spor aktiviteniz kadar önem vermelisiniz.

Yürüyüşe başladıktan 20 dk. Sonrasında vücuttaki enerji depolarını boşaltırız. Proteinler ardından yağlar yakılmaya başlar bu süreden sonra... yani bilinmelidir ki vücudun yağ yakması için 20 dakikalık bir yürüyüş yeterli olmamaktadır.

Önemli not: Yağ yakmak ve akabinde kilo vermek yürüyüş amacınız olabilir. Ancak vücudunuz bir spor aktiviteye alışık değil veya uzunca bir süredir aktiviteden mahrumsa  yağ yakmak için ilk yürüyüşünüzü 45 dk. ve üzeri olarak planlamalısınız. Unutmayın ki  bu kiloları birden veya bir günde almadınız aynı şekilde veremeyeceksiniz.10 dakikalık  yürüyüşler ile bedeninizi bir spor aktiviteye alıştırdıktan sonra zamanla artış sağlayarak bu sürelere gelin ve o zaman bir yağ yakımını hedefleyin çünkü sağlıksız bir bedende fit olmak sizi mutlu etmeyecektir. Yeni yılın ilk haftasından saygı ve sevgiler. Yeni yılınız kutlu olsun.

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 376