SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

ARKADAŞIM YÜCEL’E MEKTUP


Canım Yücel, şimdi fark ettim, seninle 35 yıldır arkadaşız! Karasu Lisesi`nin 6 matematik sınıfından birlikte mezun olduk ve sen Bursa`da, ben İstanbul`da üniversite öğrenciliğine başladık. Tabi bu yazdıklarıma Karasu`da seni tanıyanlar inanmayabilir, çünkü sen liseden 35 değil, 10 yıl önce mezun olmuş gibi genç ve enerjiksin! Bayıldığım bu enerjik, çalışkan, özenli ve  neşeli kişiyle arkadaş olmaktan mutluluk duyuyorum! 
Sana böyle bir açık mektup yazmaya karar vermeme yol açan bir duyuru gördüm internette: Karasu`dan bir organizasyonla İstanbul`da bir tiyatro izlencesine davet ediyordun isteyenleri! Ne kadar güzel dedim ve birden heveslendim, belki de İstanbul Kitap Fuarı`na da bir gezi düzenleyebilirsin! 
Biliyorsun, her yıl düzenlenen Kitap Fuarı, bu yıl da 7-15 Kasım tarihleri arasında açık.  http://istanbulkitapfuari.com/ adresinde fuarla ilgili her bilgi var. Bu sene fuarın onur konuğu karikatürist Tan Oral. Sloganı da “mizah: hayata gülümseyerek bakmak”. Her sene olduğu gibi, yüzlerce yayınevi, yazar, çizer okurlarla buluşuyor, söyleşiler, imza günleri, konserler bile var! 
İşte Yücelciğim, birden hayal ettim ki, bir otobüs insan Karasu`dan kitap fuarı`na gitmiş! Anneler, babalar, çocuklar, hatta öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte “bir dünya” kitap arasında dolaşıyor, yazarlarla tanışıyor, kitap satın alıyor, dergilere abone oluyor! Çocuklar kendi seçtikleri kitapları okumak için acele ediyor! Eve dönüp kitaplıklarını düzenlemek için can atıyor! Aileler paralarını bu alışverişe harcamış olmaktan mutlu, gururlu! Çocukları için en iyi yatırımı yapmış olduklarını düşünüyorlar!
25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı da aynı tarihlerde, aynı yerde gerçekleştiriliyor. Yani eğer giderseniz bir taşla iki kuş vuracaksınız! Sanat ürünlerini izlemek, sanatçılarla karşılaşmak da çocukların kişiliklerinin ve yaratıcılıklarının gelişimi için harika bir fırsat!
Ne dersin Yücel, denemeye değer, değil mi? İnsanları nereye çağırdığımız çok önemli diye düşünüyorum, sence de öyle mi? hep eleştirdiğimiz kimi davranışların değişimi için, belki de yeterince seçenek sunulmuyordur insanlara, ne dersin?  
Yaşadığımız, memleketimiz saydığımız her yer için çabalamalıyız. Hatalara, eksiklere, kötülüklere karşı bir öneriyle, bir programla ortaya çıkmalıyız. Benim aklıma bu hafta Kitap Fuarı geldi. Ayağım kırık olmasa, seninle olmak için çabalardım. Ama bana ihtiyacın olmadığını da biliyorum. 
Ne dersin Yücel, Karasu`dan bir otobüs dolusu insan seninle İstanbul`a kitap görmeye, kitap solumaya, kitap almaya gelir mİ?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1247