SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 19.03.2019

BUGÜN 1 OCAK 2014


“Bugün yeni yılın ilk günü. Yeni olan her şeyi severim. Yeni bir arkadaş, yeni bir giysi, yeni bir şarkı, yeni bir kitap… Yenilik heyecanlandırır beni. İyi ki yenilik var, iyi ki yeni yıl geldi!”
“Bugün yeni yılın ilk günü. Bir önceki günden farkı ne? Bazı insanlar nasıl da kendini kandırıyorlar, yeni yıl mutluluk getirsinmiş de, her şey daha güzel olsunmuş da, kötülükler bitsinmiş de… Oldu, siz isteyince hemen olur kesin!” 
“Bugün yeni yılın ilk günü. Geçen yıl nasıldı diye düşünüyorum. Fena değildi. Ne çok büyük sorunlar ne de çok büyük mutluluklar yaşadım, ortalama bir yaşamdı işte. Bu yıl da böyle olur inşallah, daha fazlasında gözüm yok. Elimdekilerle mutluyum ben. Fazlası fazla.”
“Bugün yeni yılın ilk günü. Yine yalnızım yine. Şu dünyada herkes bir eş buldu da kendine, bir ben kaldım tek başına. Anneme babama bakacağım, onları yalnız bırakmayacağım derken geçip gitmiş seneler. Şimdi beni beğenen, isteyen yok. Bu yıl da yalnız mı geçecek?”
“Bugün yeni yılın ilk günü. Allaha şükür sevdiğim herkes hayatta, herkes sağlıklı. Çocuklarım ve eşimle sakin ve huzurluyum. Tek derdimiz parasızlık. Ne yapalım, sadece bizim başımızda değil ki, çalışarak ancak bu kadar kazanabiliyoruz… Yine de şükür, hastalığımız, ölümümüz yok ya…”
“Bugün yeni yılın ilk günü. Akşam çok eğlendik, çok güldük arkadaşlarla. Sabaha kadar şarkılar söyledik. Çok seviyorum arkadaşlarımı, hepsine canımı emanet ederim. İnsan daha ne ister? Bu sene de onlarla beraber geçsin, tek dileğim bu.”
“Bugün yeni yılın ilk günü. Annemle babam ayrılalı hiç sevmiyorum yılbaşı gecelerini. Ben beraber olmak istiyorum onlarla, bir akşamlığına olsun bir araya gelseler ne olur! Gelmesin yeni yıl filan, istemiyorum hiçbir şey!”
“Bugün yeni yılın ilk günü. Yetmiş senelik ömrümün en güzel günlerinden biri. Sabah uyandığımda tüm çocuklarım yanımdaydı. Torunlarım, meleklerim etrafımdaydı. Dedelerini tanıyabilselerdi bir de, ne güzel olurdu. Neyse, hiç değilse O bizi görüyor, biliyorum.”
“Bugün yeni yılın ilk günü. Çok soğuk. Sobayı biraz daha geç yakayım, kömürümüz çok azaldı. Çocuklar uyanmadan bir çorba yapayım. Bugün biraz da peynir var kahvaltıda, yeni yıl sürprizi yapmak istedim!”
“Bugün yeni yılın ilk günü.  Okul yok, dersane yok, tatil bugün. Bugün ben de biraz dinlensem mi? Yoksa biraz daha test mi çözsem? Dün gece de test çözdüm, annemler kızdı biraz. Ama ne yapayım, ya bu yıl üniversiteyi kazanamazsam?”
Bugün yeni yılın ilk günü. Sadece yeni yılın mı, ömrümüzün geri kalanının da ilk günü. Bugün iyimser olmak, umutlu olmak, neşeli olmak için kendinize izin verin. Siz vermezseniz kim verecek? 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1073