SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.07.2019

DURDUĞUM YER: KARASU HABER


Karasu Haber gazetemiz 16. Yaşına girdi. Bense 5 yıldır burada yazıyorum. 5 yıldır, Karasu’da bir yerel gazetenin yayınlanıyor olmasının sevincine, bu ekibin bir üyesi olma gururu da ekleniyor.

Bu gazetenin de canlı bir organizma gibi, doğduğunu, büyüdüğünü, yaşlanacağını düşünmek mümkündür sanırım. Düşündüm de, bu organizma bir beden olsaydı, “ailece” başlıklı köşe yazarı olarak, ben bu bedenin neresi olurdum?

Ben sanırım kalbi olurdum. Duyguları, yani sevgiyi, paylaşmayı, dayanışmayı temsil ettiği için. Başkalarını anlamayı ve hissetmeyi ifade ettiği için. Kalpsiz insanlar acımasız olur, kalp ise şefkati temsi eder. İşte bunlar için bu gazetenin kalbi olurdum.

Elbet bir bedende bir kalp tek başına olamaz. Sağlıklı işlemeyen, güçlü bir beyni olmadan bir canlı yaşayamaz, değil mi Cihan Ersöz hocam? Eli-ayağı sağlam olmazsa kendini taşıyamaz değil mi Mustafa Gül? Eğer gözleri iyi görmez, kulakları iyi duymazsa, olan bitenin farkına varamaz, anlamlandıramaz değil mi Dilek Kadı? Eğer bir enerjisi olmazsa, enerji dağıtamaz değil mi Çiğdem Aksu?

Ve omuriliği olmazsa, dik duramazsa, beli bükülürse, iş göremez, değil mi Emine Ersöz?

Hep beraber, ne güzel bir bedene can veriyoruz değil mi?

Her canlı yeryüzünde var olduğunu hissetme ihtiyacı içindedir.  Bilmek başka, hissetmek başka, hissetmek için başkalarından temas almalıyız. Okur çevremizle sadece sayfalarımızda değil, hayatın içinde de buluşmalıyız. İşte 3 Şubat cumartesi akşamı, bunlar oldu.

Bu gazetenin çalışanlarının bir farkı varsa, o da, “diğergam” olmaları, kendilerine ve başkalarına değer vermeleri, insana saygı duymalarıdır. Kuruluş yıldönümü için cumartesi akşamı dostça bir yemekte buluştuğumuzda yaşananlar bunun kanıtıydı. Gazetenin kurucusu Cihan Ersöz’ün ve yazarlarının konuşmaları, geçmişten bugüne çalışmaların görsel sunu ile tanıtımı, ilçe Kaymakamımız Sayın Aziz Mercan’ın içten paylaşımı hepimizi gönendirdi! Yanımda liseden kimya öğretmenim Şakir Şen ve sevgili eşi Müjgan Şen oturuyor, çünkü ben öğretmenim ile aynı gazetede yazıyorum! Sahnede sevgili Özer ve Devrim’den gençliğimizde sahilde ateş başında söylenen şarkıları dinliyorum! Karasu Atatürkçü Düşünce Derneği’nin başkanı ve gazetemiz yazarı Sefa İngenç ve sevgili eşi Nazan Hanım ile sohbet ediyorum.  Diğer yanımda değerli Cafer Şen’in hoşsohbetine katılıyorum. Karşımda karikatüristimiz Salih Kütükçü ve sevgili Sunay Kütükçü’nün neşesini izliyorum. Nilüfer Adviye Ulca’nın şarkısı hepimize bir şölen oluyor… Daha pek çok güzel an…

İnsan çalışabildiği ve sevebildiği sürece sağlıklıdır, mutludur. Kimlerle beraber olduğunuz, yaşamın içinde nerede durduğunuz da yaşam kalitenizi belirler.

Durduğum yerden, seçtiğim insanlardan öyle mutluyum ki…

Çok yaşa, hep dik dur Karasu Haber!

 

 

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1394