SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

MORAL


   İyi moral sahibi olanların ruhsal olarak direnme güçleri de fazla olur. Görüyorum ve inanıyorum ki! Suriye topraklarında gerçekleştirmekte olduğumuz sınır ötesi harekâtın, TSK’nın ağırlığına yakışır bir düzeyde seyretmesi, tam bir moral ve motivasyon kaynağı olmaktadır.

  Yıllardır süren terör olaylarına, yeni bir format atmak anlamına da gelen sınır ötesi operasyonlarında, büyük oranda yerli yapım mühimmatların kullanılması, ülkemizin işini doğal olarak kolaylaştırmaktadır. Eğer öyle olmasaydı, Kıbrıs barış harekâtında olduğu gibi ambargo uygulamaları ile karşılaşmamız sıradan işlerden olurdu.

  ABD başta olmak üzere, büyük devletlerin bölgedeki dil ve mezhep farklılıklarını, ayrılıkçı güç olarak kullanarak, kendi çıkarlarının peşinde koşarken, acımasız senaryolar yazdığını herkesin görmesi gerekir. Aksi takdirde basit siyasi çekişmeleri de kullanan bu güçlerin oyuncağı olmak gibi hiç arzu etmediğimiz bir kaderin içerisinde yer alırız.

  Sınır ötesinde yapılan operasyonda yer alan bir askerin, burnu kanadığında, bunu duyanın yüreği sızlıyorsa, işte o vatandaş demektir. Aksi düşünenler de olabilir. Ancak onlar için söylenecek söz eğer gaflet değilse, hıyanettir.

  Bugün, Türkler ’in Dünya üzerindeki en güçlü devleti Türkiye Cumhuriyetidir. İktidarından muhalefetine, yaşlısından gencine, alt kimliğinden üst kimliğine herkes bu durumu iyi görmelidir.

   Saddam’ın kimyasal silahları, Ankara’yı da vuracak toplarının dillendirildiği zamanları unutmamak gerekir. Artık, Libya Kaddafi’yi Irak, Saddam Hüseyin’i arasa da senaryoyu yazanlar işi bitirmiştir. Bu ülkeler için, atı alan da Üsküdar’ı çoktan geçmiştir.

  ABD’nin bu bölgedeki varlığı, bölge ülkeleri için her zaman yeni oyunlar demektir. Fetullah üzerinden gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini de ABD’den ayrı düşünmek mümkün değildir.

  Ülkemizin geleceği, yetişen genç nüfusu, çağımızın koşullarına göre en iyi şekilde yetiştirmekten geçmektedir. Liseler ve üniversitelerde verilen eğitimi daha nitelikli hale getirmek için de emek harcamak gerekir. Zekâ ve ilgi alanına göre, yetişen yeni kuşağı Dünya gençleri ile yarıştırmak, yarınların garantisidir. Herkesin işini en iyi şekilde yapması ise bu ülkeye yapılacak en büyük iyiliktir.

  30 yıldır bitmeyen teröre kimlerin destek verdiği, artık açıkça görünmektedir. Huzurun adı, silahlı gücümüzün caydırıcı başarısından geçmektedir. Yüreğimiz, cephede savaşan askerimiz ile birlikte atmaktadır. Başarı da başarısızlık da hepimize aittir. Tez zamanda askerlerimizin ailelerine kavuşmasını ve morallerimizin hep yerinde olmasını diliyorum.      

  

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 474