SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

OLMAZ İŞLER


                                 

  Taciz, tecavüz, yaralama, öldürme, ulu-orta silah kullanma, gürültü-patırtı çıkarma, hakaret, trafikte saygısızlık gibi toplumsal yaşamı olumsuz etkileyen işlerde, ülke olarak ve bölge olarak sınıfta kalıyoruz. Genel ahlak kurallarımız çalışmıyor. Güven vermeyen bir toplumumuz var.

  Örgün eğitim sistemimizin ilk, orta ve liselerinde din kültürü ve ahlak dersleri yoğun olarak veriliyor. Bu okullarda bu dersleri o alanın öğretmenleri veriyor. Camilerde imam dışında vaiz olarak görev yapan bir kadro var. İmam, müezzin, vaiz herkes kendisine göre veya merkezden gelen bir program ile din ve ahlak dersleri veriyor. “En iyisi benim tarikatım, bizim gurup cennetlik” diyen onlarca tarikat, birbiriyle yarışıyor. Yılda bir ay ramazan orucu, beş vakte ilave teravih namazları, her akşam bütün kanallarda dini programlar, manevi duygular uçuyor. Her Cuma günü, camiler cemaati almıyor. Dini bayram namazlarında ise cemaat, cadde ve sokaklara sığmıyor. Fen öğretmeni olmayan okul çok, Din öğretmeni olmayan okul yok.  Camisiz mahalle, imamsız cami yok. Konuşurken dürüstlüğü kimseye bırakmayız; Bizden daha iyisi yok. Yapılanlara bakarsanız olanları açıklayacak söz yok; Tam da sözün bittiği yerdeyiz.

  Kocaali, Karasu, Kaynarca sanki birbirimizle yarışıyoruz.

  Cami cemaati kişi, ön safta namaz kılan köylüsünü, cami içerisinde öldürdü. Kaynarca’da iki sapık, hamileliğinin son günlerindeki bir bayanı, evinden kaçırarak 3 yaşındaki oğlu ile birlikte öldürdü. En son, mısır satarak harçlık çıkarmak isteyen 20 yaşındaki Oğuzhan Bayrak, ortada hiçbir neden yokken bıçaklanarak öldürüldü.

  Müslüman ve Hristiyan toplumu, cennet bizim olmak kaydıyla(cennete sadece Müslümanlar nasıl gidecekse) değerlendirmeye alırsak, bizim açımızdan çok karanlık bir tablo var.

  % 95’den daha büyük oranda Müslümanız. Din, iman, ahlak, hepsi tamam. Bırak Müslümanlığı, insani değerlerden uzak, çevresine rahatsızlık veren, kısa gün karına itibar eden, elinden geleni ardına koymayan bu nesil, nasıl yetişiyor? Okullu-okulsuz, öğretmen-öğrenci, aile-toplum, diyanet-tarikat, hepimiz sınıfta kalıyoruz Ve de daha da beter bir şekilde batmaya devam ediyoruz.

  Laf çok, sonuç yok; Çok acele, bu toplumun Okuluna, din ve ahlak değerlerine bir format atmak gerekiyor. Aksi takdirde, daha da kötü günler bizi bekliyor.     

 

  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 637