SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.05.2019

SEÇİME DOĞRU


   Türkiye’nin 50 yıllık geçmişini büyük oranda bildiğimi düşünüyorum. Bir köy çocuğu olarak çok dar bir ekonomi ile üniversiteli olma şansını yakaladım.

  Vatandaşımız, 12 Eylül öncesi yaşadığımız sağ-sol çatışmasını yaşamamış olsaydı, inanıyorum ki! Bu siyasi dönemde, kullanılan aşağılayıcı dil ve kullanılmakta olan medya hâkimiyeti, halkın sokak çatışmasına girmesine neden olabilirdi. Her şeye rağmen, yine de hiç kimsenin, hiçbir siyasi partinin, oy avcılığı için halkı tahrik edici dil kullanmaması gerekiyor.

  Tarım ve hayvancılık, yerlerde sürünmesine rağmen, siyasi iktidarın en büyük oy deposu köylerdir. Sakarya vilayetinde, Tarım Bakanının 300 koyun projesinden faydalanan hiçbir çiftçi olmamasına rağmen bunu sorgulayıp oy verecek köylü sayısını seçimlerde göreceğiz.

  En son Hürriyet Köyü Tömek Mahallesinde ’ki taş ocağı ruhsatı mahkeme kararı ile iptal edildi. Ruhsatlandırma işlemi sırasında, aynı alanı mera olarak kullanan köylünün, bundan hiç haberi olmamıştı. Bu durum, aynı yöredeki köylünün, Ankara’daki itibarının bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Köy içerisine kurulmak istenen taş ocağına, vatandaşın keseceği “oy” cezasını ise hep birlikte göreceğiz.

  Meral Akşener ve Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için büyük mücadele verdiler. Bu adaylar yaşamakta olduğumuz seçim sürecinin en renkli simalarıdır. Başarıları, önümüzdeki yılların siyasi hayatını önemli ölçüde etkileyecektir. İkisinin de başarılı olmasını diliyorum.

  Temel Karamollaoğlu da topladığı yüz bin üzerinde oy ile adaylığını kesinleştirmiş görünüyor. Çeşitli ortamlarda birkaç kez dinlediğim Karamollaoğlu’nun da dersini iyi çalışmış bir lider konumunda olduğunu söyleyebilirim.

  Sakarya Milletvekili Cevat Ayhan, Refahyol döneminde eczane ziyaretinde bulunuyordu. Eczanelerin Emekli Sandığı ile yaşadığı sorunu kendisiyle paylaştım. İnanamadı. Hemen Emekli Sandığı Genel Müdürünü arayıp bilgi istedi. Sorunun en kısa sürede çözülmesi için de talimat verdi. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

 

 

   

 

 

 

  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 268