SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

DURUMDAN VAZİFE


                              

  Etrafınızda olup biten her şeyi olabildiğince gözlemlemek, olumlu bulunanlara destek vermek veya bundan keyif almak, olumsuz görülenlere yüz çevirmek ve ortadan kaldırılması için çaba göstermek, ruh ve beden sağlığı yerinde olan herkes için normal bir durumdur.

  Angut adı verilen kuştan beş tanesi bir dalda yan yana dizili duruyorken, karnı aç atmaca bunlardan bir tanesini ziyafet çekmek üzere alıp gittiğinde, diğerleri hiçbir şey olmamış gibi yerinde oturuyor. İkinci angut götürülürken de diğerlerinden hiçbir tepki gelmiyor. Böylece angutlar, sessiz tavırları ile çok güzel yem oluyorlar. İşte bu nedenle insanların etrafına duyarsız ve kör olanlarını aşağılamak için “bırak şu Angut’u” ifadesi kullanılır.

  Toplum düzeninin sağlanmasında bir taraftan kanunlar diğer taraftan örf ve adetler ile din duyguları çok önemlidir. Gösterdiğiniz davranış yasalara uygun ve çevreniz için rahatsız edici değilse özgürlüklerinizi sonuna kadar kullanabilirsiniz. Hiç kimse, “benim geçim kapım, ben başka işten anlamam” diyerek çevresini rahatsız etme ve zarar verme hakkına sahip değildir.

  Vatandaşın destek vermediği, görmezden geldiği hiçbir sorunu, devletin kolluk kuvvetleri ile çözüme ulaştırmak mümkün değildir.

  Alper Tatlı kardeşimizi Karasu’da uyuşturucu kullanımına gösterdiği tavır, cesaretli duruş ve sorunların çözümünde gösterdiği özverili davranış nedeniyle kutluyorum. İnternet paylaşım sayfasını kullanarak başlayan hareketin kamuoyunda kabul görmesini doğal karşılamakla birlikte, sürecin iyi takip edilmesi, giderek büyüyen Karasu’nun yarınları için çok önemlidir. Çünkü kontrol edilmesi daha kolay bir yapıdan, limanın da devreye girmesi ile 24 saat uyanık olan yeni bir Karasu’ya doğru gidiyoruz.

  Uyuşturucu kullanımı ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar birlikte düşünüldüğünde ((HIV virüsünün oluşturduğu AİDS hastalığı, Hepatit B, sifilis(frengi)  gonore( bel soğukluğu) ) konunun ciddiyeti daha da iyi anlaşılacaktır. HIV virüsü taşıyan bir erkekten sağlıklı bir kadına virüsün bulaşma ihtimali bir ilişkide % 80 dir. Kadından erkeğe bulaşma ihtimali ise tek ilişkide % 20 dir. Hasta hakları nedeniyle HIV virüsü taşıyan hiç kimsenin yaşantısı kısıtlanmadığı gibi isimleri de kamuoyu ile paylaşılmamaktadır. Virüsün bulaşması ile hastalığın oluşması arasında geçen süre 7-8 yılı bulabilmektedir. Bu durum, doğal olarak hastalığın daha da yaygınlaşmasına neden olmaktadır.

  Sağlıklı düşünen herkesin durumdan vazife çıkarması çok önemlidir. Angut durumuna düşmemek için herkes safını ve tarafını belirlemelidir. Unutmayın! Bitaraf olanlar bertaraf olmayı çoktan hak etmiş demektir.

                                                                                                 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1274