SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.07.2019

REKABET


 

                                         

  Rekabet ile düşmanlığı birbirine çok karıştıran bir toplumuz. Özellikle Sporda ve siyasette tam bir dengesizlik yaşıyoruz.

  Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor Türkiye’nin futboldaki dört büyükleridir. Onların kendi aralarındaki maçlarda, doğal olarak rekabet de büyük oluyor. Bu toplumun akıllısı da delisi de bu rekabette kendisine göre durumdan vazife çıkarıyor. Stada giren sorunlu vatandaşımızın durumdan çıkardığı vazife, karşı takımın sporcusuna, hocasına küfretmek, mümkünse kafasını yarmak, dışarıda gördüğü taraftarını kovalamak, olabildiğince zarar vermektir.

  Buna göre kulüp başkanları ve kulüp yöneticileri bu durumu olabildiğince minimize etmek için çözüm üretme sorumluluğunu da taşımalıdır. Akıllıların görevlerinden birisi de delileri idare etmektir. Yangına körükle gitmenin kimseye faydası olmaz.

  Şenol Güneş Türk futbolunun yetiştirdiği bir değerdir. Trabzonspor’daki kaleciliğinden Türkiye’nin Dünya kupasındaki üçüncülüğüne kadarki süreç içerisinde, hem sporculuğu, hem de insanlığı ile ismini maziye altın harflerle yazdıran, gök kubbede bir hoş seda bırakanlardandır. O artık herhangi bir şehrin değil, bütün Türk Milletinin değeridir.

  Kurduğu her cümlenin sonuna, nokta yerine küfür koyan birisinin iletişim kurması çok kolay değildir. Nerede olursa olsun, başkalarına küfür ederek iş görmeye çalışanların psikolojisini düzeltmeye çalışmak da aklı başında olan herkes için vazife olarak kabul edilmelidir.

  Seçimlere gittiğimiz şu günlerde siyasetçilerin de uygun bir dil kullanarak oy isteme sorumluluğu içerisinde olmalarını bekliyoruz. Aksi takdirde, futbolda olduğu gibi siyasette de kafa yarmaların olmasını doğal karşılamak gerekir ki! Bu durum, demokrasimizin zarar görmesi anlamını taşır.

  Rekabet, daha ana rahmine düşen yumurtanın sperm tarafından döllenmesinde başlar; Hep devam eder. Rekabet yarışmak demektir; hayatı güzelleştiren bir faktördür. Hiçbir zaman düşmanlık değildir.     

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 304