SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

15 TEMMUZ 2016


  Cuma günü akşamı Beşiktaş Balmumcu Ordu Evinde düğündeyiz. Yüksek kulelerin arasında güzel bir konumu var; Cennetten bir köşe gibi desek de olur.
  Gelin-Damat ikilisi ile her iki ailenin yakınları eğleniyorlar. Saatlerin 23`ü geçmeye başladığı sırada müzik susuyor. Mikrofonda bir ses, “Ankara`da darbe oldu. Şaka gibi ama gerçek, düğünün bitirilmesini istediler. Şaka gibi ama söylediğim doğru” diyerek sahneyi kapatırken herkeste bir şaşkınlık ve telefonlarla ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. 
  Dönüş yolculuğu için Anadolu Yakası`na geçmemiz, bunun için de birinci veya ikinci köprüyü kullanmamız gerekiyor. Köprü yolunun tıkandığını görerek, daha sıkışık bir ortamda kalmamak için zor zahmet geriye dönüyoruz.
  Otel veya ev bularak geceyi geçirme telaşındayız. Sokaklara çıkan insanlar da doğal dolarak trafik akışını bozuyor. Köprü kapalı, sokaklar kapalı, açık yol bularak, kendimize göre bir yerlere ulaşmaya çalışıyoruz. “Birisi bunun bir rüya olduğunu söylese de uyansak artık yeter” diyenlerimiz var.
  Her şeye rağmen ezan sesleri ve sala okumaları arasında barınacak bir yer bulma başarısını gösteriyoruz. 
  Ertesi gün öğleden sonra, Şile yolu üzerinde bir petrol istasyonuna ulaştığımızda, bir kâbustan uyanmış ve hayata yeniden dönmüş gibiydik.
  Ülkemiz ve insanlarımız çok büyük bir tehlike yaşamıştır. Her şeye rağmen uçurumun başından dönüş sağlanmıştır.
  Bundan sonraki süreci çok akıllı kon-trol etmek için bu güne kadar yapılan yanlışlardan ders almak gerekiyor
  Emniyet, TSK ve Adliye`nin tek taraflı olarak yapılandırılması, işlemlerin dindar bir imam üzerinden yürütülmesi, herkesin ders alması gereken bir konudur.
  Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin bombalanması akıl işi değildir.
  Bundan sonrası için hukuk sistemi ça-lıştırılarak gerekli cezalar elbet verile-cektir. Ancak, bu tablonun nasıl oluş-turulduğu, önleyici tedbirlerin alınması için nelerin yapılması gerektiği, Türki-ye Cumhuriyeti Devleti`nin geleceğini belirleyecektir.
  Türkiye`yi Afganistan, Irak ve Suriye gibi sokak çatışmaları ve iç savaş orta-mına çekmek isteyenler hep olacaktır. Önemli olan, Türk Halkı ve Türk siya-etçisinin her tür oyuna karşı uyanık olmasıdır.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 684