SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

30 Mart 2014


   Bu seçim sonuçları sadece yerel yöneticileri belirleyen bir seçim değildir. 30 Mart ile iktidarın siyasi itibarı da test edilmiş oluyor. İşte bu nedenle vatandaşın kullanacağı oyların kıymeti çok büyüktür. 
  Vatandaştan aldığı yüksek oy potansiyelinin kendisine verdiği güç ile herkese tepeden konuşan R.T. Erdoğan, CHP`ye pislik, İnönü`ye diktatör diyecek kadar ileri gidiyor. 
  Sanıyor ki! Bu devlet ondan önce yoktu, ondan sonra olmayacak. Ondan önce de vardı. Ondan sonra da olacak.
  İsmet İnönü`nün eşi Mevhibe İnönü`ye gazeteciler soruyor. “Milli Mücadele yıllarında rahmetli İnönü kaç saat uyurdu?” O da cevap veriyor. “Uyku düzeni diye bir şey yoktu. Gecenin herhangi bir saatinde eve gelir, ayağından postallarını çıkarmadan yatağa uzanır dinlenmeye çalışırdı. Postallarını çıkarmasının iyi olacağını söylediğimde, giymekle kaybedilecek zamanın çok daha önemli olduğunu söylerdi. Gelen bir haberle yatağından hızla fırlar, çıkar ve cepheye giderdi.” 
  Erdal İnönü`ye soruyorlar. “Babanın son zamanlarında, ölüme yakın olduğu zamanlarda akıl sağlığında bozulma meydana geldi mi?” cevabı iyi okuyun ki! Devlet adamlığını ve sorumluluğu iyi anlayın. “Babam, son zamanlarında milletvekili değildi. Parti içerisinde de herhangi bir görevi yoktu. Ne parti, ne de hükümette hiçbir görevi olmamasına rağmen, en ağır dönemlerinde yatakta gözlerini açtığında doğrulmaya çalışır, “Muhtemel Sovyet saldırısına karşı bir tedbir alındı mı? Hangi tedbir alındı?” Diye sorardı.”
  Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin Başbakanı, en sorumlu makamda oturuyor. Güneyimizde savaş var; kuzeyimizde Kırım meselesi Osmanlı`dan beri devam ediyor. Başbakan`ın işinin az olduğunu söylemek mümkün olabilir mi? 
  Bugünkü Türkiye`nin de pek çok sorunu çözüm bekliyor. Ankara`daki hükümetin uğraştığı işlere bakın. Para sayma makineleri, görevden alınan bakanlar, evlerden para kaçırma operasyonları, cep doldurma hesapları yapılıyor.
  Ölümünün üzerinden 40 yıl geçmiş, yaptığı savaşlar tarih kitaplarını süsleyen, son nefesinde dahi Türkiye`nin geleceğini düşünen İsmet İnönü`ye saldırılarak para sayma makinelerinin üzeri örtülmeye çalışılıyor. Başbakan, 11 yıldır, atamasını yaptığı ve devleti birlikte yönettiği bürokratlarının peşine düşmüş, iktidar olmaya çalışıyor.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1084