SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

Acil çözüm yolu


   Öncelikle, Adapazarı duble yolunun, bitmesi uzun sürse de kullanıma açılması nedeniyle yaşadığımız keyifli araç kullanımını sizlerle paylaşmak istiyorum. 
  Aynı yolun devamı olarak, Kocaali istikametinde yapımı biten, ancak, kazaya davetiye çıkaran, Karasu şehir içi yol çalışmasına dikkat çekmek istiyorum. 
  Çağdaş Fındık Fabrikası, 32 Evler ve yakın zamanda kullanıma girecek olan Karasu Devlet Hastanesi sapakları`nın yapılış mantığını anlamak mümkün değildir. Karasu`dan transit geçiş için de kullanılan bu yol güzergâhında, çok güzel bir şekilde araç dönüş cepleri yapılarak, yolu düzenlemek varken, İlçemizin en büyük ihtiyacı çim alan oluşturmak gibi bir çalışma yapılmıştır.
  Daha, yol çalışmalarının başlangıcında, dönüş cepleri için çalışmanın yönlendirilmesi gerektiğine dikkat çekmiştim. Projeyi yapanlar, yapılana destek verenler, kendi bildiklerini uygulamaya devam ettiler.
  Adapazarı şehir içinden Yenikent ve Korucuk hattına giden güzergâhta yapılan yol çalışması da Karasu için model olabilir. “Işıksız Döner Kavşak” çalışması ile de emniyetli bir geçiş sağlanabiliyor. Bu yollardan emniyetle geçerken, bu durumu görüyor ve yaşıyoruz.
  Ey! İlçe trafik komisyonu, yapılan kazalardan, oluşan maddi zararlardan, sadece dikkatsiz ve hızlı araç kullananları sorumlu tutmak, kaza sonrası değerlendirmesi için ne kadar doğru bir karar olabilir. Kazaların çok olduğu noktalarda önleyici tedbir alınması bu komisyonun gündemine, nasıl oluyor da gelmiyor? Geliyorsa ne yapılıyor.   
  Karasu Devlet Hastanesi`nin çalışmaya başlamasından sonra, acil olarak hastaneye yetişmek isteyenler ve onları izleyenler için, doğal olarak hız da artacaktır. Bu durumda, çok ciddi kazaların oluşması kaçınılmazdır.
  Karasu ilçesini, transit geçişte kullanan sürücüler için de kaza ihtimalinin artmakta olduğu görülmüyor mu?
  Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, bu konuyu ciddiye almanızı bekliyorum. Aksi takdirde Ah! Ah! Vah! Vah! Demenin hiç kimseye hiçbir yararı olmayacaktır.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1195