SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

AKLIN YOLU


  Karasu ilçesi il olsun, büyük mahalleleri de ilçe yapalım ve herkesin daha mutlu olduğu şehirciliği gerçekleştirelim. Gözünüz Karadeniz`in mavi sularına bakarken şöyle bir düşünün; Karasu Valiliği, Kuyumculu Kaymakamlığı, Kurudere Kaymakamlığı Resuller Kaymakamlığı, İhsaniye Kaymakamlığı
  Sakarya`ya ikinci üniversite için YÖK onayı alındı. Karasu için de Deniz Bilimleri Fakültesi düşünülüyor. Olmaaaz! İl olmaya aday Karasu`ya bir fakülte değil Üniversite`nin tamamının gelmesi gerekir.
  Her ne kadar kulağa hoş gelse de Karasu+Kocaali toplam nüfusumuz sadece 80 000 dir.
  Rahmetli Mahmut Püskül amcanın çok güzel bir sözü; “Bu tereden bu kadar paluk tutulur.”
  Birleşmek, kuvvet ve büyümek, bölünmek ise zayıflamak ve küçülmektir. Bu prensip bilinmekle birlikte, uygulamada işler hiç de söylendiği gibi gitmemektedir.
  Karasu 150 000, Kocaali de 70 000 nüfusa ulaştığında her iki merkezdeki sağlık yatırımları yeniden gözden geçirilebilir.
  Kadın doğum alanında Karasu ve Kocaali tam bir açmaz yaşıyor. Bölgemizde gerçekleşmesi gereken doğum sayısı % 95 oranında Adapazarı merkezdeki hastanelerde gerçekleşiyor.
  Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri bu konuda diyor ki! “Bu durumu normal karşılamak mümkün mü? Karasu Devlet Hastanesi`nin, Bölge Hastanesi olması durumunda, bu sorunu da çözmemiz çok kolay olacaktır.”
  “Ayrıca; Tıp Fakültesine bağlı bazı birimlerin Karasu Bölge Hastanesi`nde yapılandırılması da mümkün olacaktır.”
  Karasu ve Kocaali`nin sağlık sorununu sağlam bir temele oturtarak çözümlemenin yolu, yeterli fiziki şartlara sahip Karasu Devlet Hastanesi ismini, Karasu-Kocaali Bölge Devlet Hastanesi olarak değiştirmekten geçmektedir. Böyle olduğunda, halkın sağlığı için hastanemizin her tür donanımı üç kat artmaktadır.
  Bölgemize hizmet verecek bölge hastanesi yapılanma ile yoğun bakım ünitesinin de hemen kurulacağını bir defa daha hatırlayalım.
  Bunlara rağmen, iki ilçe iki hastane, ikisine de her şeyi istiyorum demenin Karasu Valiliği, Kocaali Valiliği, Karasu Üniversitesi, Kocaali Üniversitesi gibi kulağa hoş gelecek ancak hiçbir zaman olmayacak taleplerde bulunmaktan hiçbir farkı yoktur.
  En kısa zamanda, Karasu ve Kocaali`nin aklı-selim insanlarını ve yöneticilerini, Karasu-Kocaali Bölge Devlet Hastanesi çatısını kurmaya davet ediyorum.   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 683