SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

AKLISELİM


   Tıpta, selim kelimesi iyiyi, habis ise kötüyü ifade eder. Aklıselim, iyi akıl olarak düşünülebileceği gibi, Akıllı düşünme olarak da açıklanabilir.
  Ülkemiz insanının aklıselim düşünmeye her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğu açıkça görünmektedir. Düzensizlik çözümsüzlük ve mazeret üretmek, ucuz işlerdir.
  Askere bomba, polise kurşun, iş makine-si, araç gereç ateşe verilsin, buradan da sağlıklı güzel bir sonuç beklensin. Ne böyle bir yöntem ne de böyle bir dünya yok.
  Kardeş kavgası ile huzur bulan aile var mıdır? Bakın çevrenize, durdurulamayan aile kavgaları büyüdükçe beraberinde yeni felaketler gelmektedir.
  Dünya üzerinde huzursuzluğu en çok yaşayan insanlar, İslam ülkelerinin vatan-daşlarıdır. İslam dininde insan öldürmenin günahını bilen Müslümanların, adam öldürürken hangi kılığa girdiklerini nasıl açıklarsınız?
  Sağduyulu aklıselim hareket ederek kontrolü kaçırmamak gerekiyor. 
  Libya lideri Muammer Kaddafi, demok-rasi adına, Türkiye`nin de denizden uygu-ladığı ambargo ile kendi vatandaşları tara-fından sokaklarda süründürülerek infaz edildi. 
  Irak`ta Saddam Hüseyin, kimyasal silah ve uzun menzilli füze rampaları olduğu gerekçesi ile ülke işgal edilerek görevden alındı. İşgal sırasında binlerce insan öldü. Savaş gerekçesi gösterilen, Saddam topla-rı ile kimyasal silah depoları sadece lafta kaldı. Kısa süre sonra da her şey unutuldu.
  Irak halkı, diktatör Saddam Hüseyin`i Libya da Kaddafi`yi şimdi mumla arıyor. Kan gölüne dönen bu ülkelerde, ölenlerin adı şehit konarak ebediyete uğurlanıyor.
  Libya, Suriye ve Irak`tan çok sayıda insan, ülkesini terk ederek, Dünya üze-rinde benzeri görülmemiş göç konvoyu oluşturuyor. Ocağına ateş düşen karınca sürüsü gibi Afrika ve Asya kıtasından, Kuzey Avrupa`ya doğru büyük bir insan zinciri var. Akdeniz`in mavi sularında boğularak ölen kadın, çocuk, bebek sayısı, bilinen ve tahmin edilenden daha fazladır.
  Her şeye rağmen, bölgenin en istikrarlı ülkelerinden birisi de Türkiye`dir. Bizim halimiz de ortadadır.
  Askeri, polisi, yolu, köprüyü havaya uçuran zihniyet ile bunlara destek verenlerin aklıselim hareket ettiklerini söylemek mümkün müdür?
  Türkiye`de her yeri ateşe vermek, ekonomiyi bitirmek, sistemi çökertmek kime kazandıracaktır?
  Bir tek gerçek var. O da bu ülkenin hiç-bir vatandaşının, yaşadığımız terör ile hiç-bir şey kazanamayacağıdır. Kaybedeceklerini görmek için ise Libya, Irak ve Suriye örneklerine iyi bakmak gerekiyor.
  Sorunları aşmak için çözüm kapısı aklıselimdir. Ölen ve Öldürenin daha az olduğu bir Kurban Bayramı diliyorum.   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 782