SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Artı Puan


   Rahmetli Mustafa Birinci`nin Karasu Belediye Başkanı olduğu 1975-76 yıllarıydı. Hayrettin Uysal CHP Grup Başkanvekili, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Şener Devlet Bakanı, CHP Sakarya Milletvekili Barbaros Turgut Boztepe, Daha sonra İçişleri Bakanlığı da yapan Hasan Fehmi Güneş, CHP`nin Tekin Sinemasında yapılan ilçe kongresinde ön sırada oturuyorlar. Selahattin Tatlı ilçe başkanı, Bedri Usta ilçe sekreteri, Şakir Şen 22 yaşında, CHP Karasu Gençlik Kolu Başkanı.
   Selahattin ağbi, "Şakir sen de bir konuşma yapacaksın. Aklına gelen herşeyi söyleyebilirsin" dedi. Ben de yapılan veya yapılacak işleri eleştirmek çok kolay olduğu için, belediye hizmetlerine ince bir eleştiri ile dokundum.
   Uzaktan ve yakından gelen davetliler huzurunda mevcut belediyeyi eleştirmem, ilçe başkanımı biraz üzmüş, ancak daha çok güldürmüştü. "Ne yaptın Şakir" derken gülüyordu. Sonra "merak etme şimdi ben durumu kurtarırım" diyerek gönlümü aldı.
   Selahattin Tatlı`nın o günkü konuşmasının en önemli yeri şöyleydi.
   "Bir belediye başkan adayı vatandaşına seçim konuşması yaparken, eğer beni başkan seçerseniz size söz veriyorum; yolları altın ile kaplayacağım diyerek konuşuyor. Halk da şu adayı başkan seçelim de neyapacağını görelim diyor. Yolları altın ile kaplayacak aday seçimi kazanıyor. Kolları sıvıyor ve yolların altın ile kaplanması çalışmasını bitiriyor. Sonra da vatandaşa dönüp soruyor; nasıl iyi oldu mu? Halktan teşekkür beklerken " iyi oldu ama ayarı biraz düşük oldu " cevabı geliyor. Bizim başkanın durumu da odur diyerek durumu kurtarıyor."
   O yıllardan bu günlere geldik. Belediyeler için iyi ve kötü, konuşulacak çok şey, her zaman mevcuttur.
   Doğal olarak günümüz belediyesi için de konuşulacak çok şey var. Olumlu olursa "zaten göreviydi" kötü olursa, "burnunun ucunu göremeyen uyuşuk bir belediyeden daha fazlasını beklemeyin" cevabı gelir.
   Çarşı içerisinde gezindiğim bir gün yanıma yaklaşan bir üniversite mezunu bakınız bana ne dedi. Şakir Bey! sana göre köpeklere ekmek vermek caiz midir? Ben de kendisine şu cevabı verdim. " Siz de bana, köpeklere, insandan başka ekmek verecek başka bir canlı söyleyin? "Yanımdan hızla uzaklaşırken, anlamsız sorusuna tebessüm etmiştim.
   Karasu Belediye Başkanlığı, şu son zaman içerisinde, 500 kapasiteli, köpek bakım ünitesi oluşturmuş. Aynı yere şimdilik 300 hayvan alınmış. Lokanta, kasap, bakkal için satış kabiliyeti olmayan gıda maddeleri düzenli toplanarak buraya ulaştırılacak, böylece çöpe giderek ziyan olacak ürünler köpeklere ziyafet olacakmış. Bu konudaki yazı ilgili birimlere yakında ulaşacakmış.
   Yolların çukurunu doldurmadan aç köpeklerin midesini doldurmak ve onları bakım altına almak belediye için artı puandır. 
   Hayvan sevgisi olmayan bir insandan, insana, saygı ve sevgi beklemek ne kadar mümkündür dersiniz.? 
   Bu konuda emeği geçen herkese bir vatandaş olarak teşekkürler.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1268