SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Artık bitsin


   Balıkçı barınağı olarak başlayan, daha sonra Karasu Limanı`na dönüşen proje, Karasu`ya, çok önemli bir yatırım olan Gazi Metal`in gelmesini sağladı. Liman çalışması bittiğinde, ekonomisi daha farklı bir Karasu oluşacağı ise şimdiden çok açık görünmektedir.
  Uzun süredir beklemekte olan bu projeye artık bitsin gözüyle bakıyoruz.
  Başlamasını ve bitmesini beklediğimiz çok önemli bir konu da Karasu Balıkçı Barınağı`nın Sakarya Nehri ağzına yapılmasıdır. Uzun bir zaman, DSİ ve DLH`nin kendi arasında paslaşmasıyla geçti.
  Projenin son durumuna göre DSİ, Sakarya Köprüsü`nden itibaren denize kadar 400 metrelik mesafede taşlama yapacak. Taşlamanın bittiği yerden itibaren ise DLH`nin çalışması başlayacak ve mendirek yapılanması bu temel üzerine oturtulacak.
  Buna göre acil olarak DSİ`nin çalışmasının başlaması gerekiyor. Bu sürecin Karasu Limanı gibi yılan hikâyesine dönüşmemesi için, kesinlikle iyi takip edilmesi gerekiyor. Karasu Kaymakamlığı, Karasu Belediye Başkanlığı Karasu Sivil Toplumu, öncelikle işlemin başlamasına, ardından gerekli ödeneklerin çıkarılması ile işin bitirilmesine, gerekli özeni göstermelidir. Aksi takdirde, bugün yarın, bu yıl, önümüzdeki yıl, ödenek çıktı, ödenek az çıktı, yeni ödenek önümüzdeki yıl,  gibi laflarla yılları harcarız.
  Unutmamamız gereken çok önemli konu, balıkçılarımızın bu barınak ile adeta nefes alacaklarıdır. Karadeniz`in en güzel balık verdiği havalarda Sakarya ağzındaki dalgalar hayati tehlike yarattığı için, Yeni Mahalle Balıkçısı, ağaçların gölgesinde denizi seyrediyor.
  Artık bitsin dediğimiz diğer bir konu ise kumsalı korumak için yapılan dalgakıranların tamamlanması. Altı tane dalgakıran, ihale ile ilgili mahkeme kararı nedeniyle yapılamadan kaldı. Yargılamaya konu şikâyet ortadan kalktığına göre, yeni bir yol izlenerek bu alandaki çalışma bir an önce başlatılmalıdır. 
  Laf değil iş üretmek için, herkesi kendi adına, bu alanda düşünmeye ve emek vermeye davet ediyorum. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1031