SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

Artık yeter


   Ülkemizin haline bir bakar mısınız? Afganistan için dua ederken biz de kendimizi aynı girdabın içerisinde bulduk. Her gün hayatının baharındaki gençlerimizi kaybediyoruz. Her gün gözyaşı, her gün şehit cenazeleri, “sor bakalım niye” demenin zamanı geçti artık.
  Sokakları kazmanın, evleri yıkmanın, okulları yakmanın kime ne faydası olabilir. Bu! Tam bir akıl tutulması değilse, mantıklı hangi açıklaması olabilir.
  Bu ülke, bu kadar çok mu deli üretti? 
  Dünya ile yarışacağımız yerde, yapılanları yıkıyor, kendimizi yok ediyoruz.
  Laf değil iş üretmek gerekiyor. Yetsin artık…
  Partilere bakıyoruz 
  Ergenekon, Balyoz, Poyraz Köy ve Casusluk davaları derken, “Kandırıldım, Paralel var” süreci içerisinde ordunun kurmay kadrosu Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ da dâhil, yıllarca cezaevlerinde süründürüldü. Şimdi tazminatları ödeniyor.
  Polisin ne koleji kaldı ne de akademisi kaldı. “Paralel” denilerek kapatıldı. Polis teşkilatına müdür ve amir yetiştiren okullar ortadan kaldırıldı. Yeniden kurulması ile ilgili hiçbir çalışma da yok. İyi de böyle aptal bir süreç nasıl olur?
  “Sınırlarımızda sıfır sorun” sadece lafta kaldı. İçerisi de dışarısı da tam bir can pazarı.
  Hükümetin en büyük projesi “Başkanlık”
  Başkanlık olmadığı için mi? kandırıldınız?
  Neyi istediniz de yapamadınız? 
  Üç dönem kuralınıza ne oldu?
  Her şey koltuğu ele geçirene kadar 
  Ana Muhalefet CHP kendisiyle güreşmekten yorgun düşmüş, bütün hedefleri ülkenin muhalefetinin lideri olmak. Laf çok, sonuç yok.
  Yılların partisi MHP de kendi kabuklarını kırarak yeni bir lider ve yeni bir rota için çırpınıyor. Orada da “Milliyetçilik” koltuğu var. O koltuğun sahibi de çok zorlu. Herkes ayağa kalkmış, koltuğu yeni bir yere koymak istiyor. Tünelin ucunda bir ışık, orada da görünmüyor.     
  İlçemize bakıyoruz. 
  Yalı Mahallesi`nin ilk sahibi romanlar, Karasu Limanı`nın gerisinde hayata tutunmaya çalışıyor. Oy zamanı “Roman Edebiyatı” ile kandırılan, ardından itilen ve kakılan insanlarımız.
  Şimdi en büyük sorun onlara yer bulmak. Ankara`dan Karasu`ya kadar herkesin sözü var; Ancak lafla peynir gemisi yürümüyor.
  Yeter artık bu kadar dağınıklık, bu kadar haddini bilmezlik, dövüşmeye değil konuşup barışmaya, palavraya değil çalışmaya, insan kılığında dolaşmaya değil, insan olmaya ihtiyacımız var,
  Artık yeter.  
  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1142