SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Askere kumpas kuruldu


   17 Aralık yargılama sürecinin başlamasından kısa süre sonra Başbakan R.T. Erdoğan`ın siyasi işler danışmanı basına bu açıklamayı yaptı. “ Askere Kumpas Kuruldu”
  Ortalığın daha bir toz duman olduğu günlerde, durumu kontrol etmek ve inandırıcılığı artırmak için gelen itiraf cümlesi,  ilk telaş ortamının dağılmasından sonra unutulup bir kenara bırakılmış görünüyor.
  Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ başta olmak üzere çok sayıda subay, 5000-10 000 sayfalık, birinci, ikinci ve kaçıncı olduğu belli olmayan dalgalardan sonra içeride yatıyor. Bu hükümet döneminde Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genel Kurmay Başkanı olan İlker Başbuğ`un cezaevinde neden yattığını kamuoyunda bilen kaç kişi vardır? Ya da var mıdır? Çünkü bizzat Başbakan R.T. Erdoğan Genel Kurmay Başkanı`nın uğradığı kötü sonucu kabullenemediğini açıklama gereği duymuştur.
  Durum böyle olmakla birlikte, Başbakan`ın ifadesi, sıradan bir vatandaşın söylemi gibi unutulmuş görünüyor. 
  Konu MİT ve konu Hükümet olunca dokunan hâkim ve savcı hemen görevden uzaklaştırılıyor. Soruşturma içerisinde yer alan emniyet müdürleri ve emniyet personeli pasif görevlere postalanıyor. Millete adalet dağıtması gereken parti, kendisini ve yakın çevresini koruma telaşı içerisinde barım barım bağırıyor.
  “Neden şimdi? Neden seçim öncesi? Bizim verilemeyecek hesabımız yoktur. Devlet içerisinde paralel yapı var. Biz bu paralel yapıya müsaade etmeyeceğiz. Kimin haklı olduğuna millet karar verecektir.”
  Bu güne kadar, hangi mahkeme kararından sonra kimin haklı olduğu millete soruldu? Böyle bir örnek ne bugüne kadar yaşandı!  Ne de bundan sonra olacaktır.
  11 yıldır devlet içerisinde, “benim” diyerek kadrolandırılan emniyetin nasıl dağıtıldığını, “bırakın bağımsız hâkim ve savcılar görevlerini yapsın” diyerek kollanan özel yetkili mahkemelerin hâkim ve savcılarının görevden alındığını, buyruğa uymayanların yeni görevlere uçurulduğunu hep birlikte görüyoruz.
  Para, kasa, yolsuzluk rüzgârının hızını kesmek için görevlerinden alınan Bakanlarla ilgili işlem yok. Neden? Seçimlerde millet kimin haklı olduğuna karar verecek. Nerede? Sandıkta. Mahkeme mi? O da bu durumu onaylayacak. Onaylamazsa onaylayan bulunacak. 
  Bunun adı Paralel Yapı, İşte kapı, İşte sapı. İşine gelirse…
                                                                                       
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1398