SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Bayramın Ardından


  Karasu`nun dünü ve bugünü kıyaslandığında nüfus potansiyelinin hızla yükseldiğini, üstelik bu artışın hız kesmeden devam ettiğini görüyoruz. Öyle anlaşılıyor ki! Her bayram, her yaz, her festival yeni bir rekor demektir. Öyle olmakla birlikte, bu gidişi durdurmak ve köreltmek için yarış içerisinde olmak hiç kimsenin hakkı ve haddi olmamalıdır. 1970-1980 yılları içerisinde ilçemizi ziyaret eden yabancı turistleri artık göremez olduk. Yabancı turistleri kaybettik; yerlileri de kaybetmeden yapılması gereken çok şey olduğunu, herkesin görmesi gerekiyor.

  Bir kere, her şeye rağmen ilçemiz, bayrama daha temiz olarak girmeliydi. Trafiğe kapalı alanda yapılan temizlik, daha geniş alanda yapılabilirdi.

  Karadeniz Caddesi üzerinde saat 01`den sonra devam eden eğlence yeri müziği, neredeyse yaz bitecek, kontrol altına alınmıyor veya alınmak istenmiyor. 300 kişi eğlenirken, 3000-5000 kişi gürültünün sağır eden tacizine uğruyor. 01`den sonra çevreyi rahatsız etmeyecek müziğin kontrolü var mı? Bunun sadece sözde olduğunu, konutları gürültülü mekânlara yakın olanlar çok iyi biliyor.

  Kumsal alan, güneşlenmek ve kafa dinlemek için olmakla birlikte, buranın da dağınık bir görüntüsü var. Kimin, nereyi, nasıl kullandığını anlayana helal olsun. Ayrıca, 4x4 arabası ile veya ATV denilen son dönem icadı ile kum üzerinde gezerek günün tadını çıkarmak isteyenlere, günlerini gösterecek Karasu Belediyesi`ni arıyoruz. Kumsal üzerine yerleştirilecek uyarı tabelalarına ceza miktarı ve şikayet için tlf no yazılarak bu konu çözümlenir.

  Jet-sky dediğimiz deniz aracı ile yüzme sahasını kontrolsüz bir hızla, deli gibi kullanmanın, yüzmekte olanlar için oluşturduğu can güvenliği tehlikesini de görmemiz gerekiyor. Birçok kişi, edindiği bu araçları adam gibi kullanmayı öğrenmeli ve öğretmelidir. Aksi takdirde çok geç olabilir.

  Plaj sahasındaki duş ve tuvalet ihtiyacı, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da görmezden gelindi. Çok kolay çözümlenecek bir konu görmezden gelinerek ortada bırakılıyor.

  Karadeniz Caddesi üzerinde hız yaparak ve gürültü çıkararak seyreden araçlar için, yol üzerinde bir yere oturacak, sadece bir görevli yeter.

  Merak ediyorum! Bu sistemi idare edenler, bir yıl önceden aldığı dersle bir yıl sonrası için bir proje yapıyorlar mı? Ya da “Kapıldım gidiyorum bahtımın rüzgârına” şarkısını mı söylüyorlar? 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1148