SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

ÇIKAR HESABI


  40 yılın siyasileri, hocadan oy gelecek diye, devletin kurumlarını birer birer teslim ettiler, oldu hocaya hediye, kar da yüklendi kediye.
Yeter ki sen oy ver; gerisini koyver mantığı herkesi sokaklara döktü. 
 Kurnaz hoca, her partiye aynı mesafede durarak iş görme potansiyelini sonuna kadar kullandı. İktidarlar değişti, hoca değişmedi. Siyaset hafızasını kaybetti; her iktidar değişikliği hoca için yeni bir fırsat oldu. Siyasi zafiyet, hocaya afiyet oldu.  
  Bir kurum, hem ders veriyor; Hem dini öğütler veriyor. Üstelik, namaz kıldırıyor; Sonra da hoca efendi kaseti izletiyor. Ne kadar güzel, üniversite için yola çıkıyorsun; Bir verip üç alıyorsun.
  Hoca efendi Allah ile doğrudan görüşüyor, bu arada sınav sorularını cevapları ile öğreniyor; Yapılan hırsızlığa Allah`ı da alet ediyor. Kolay iş gören çıkarcı, hırsızlıktan nemalanıyor; Arkasını hocaya yasladığı için de kendisini cennet ehli sanıyor.  Ne kadar güzel Dünya
  Okulunu bitirdin KPSS sınavı ile kamuda çalışmak istiyorsun, hoca efendi bu soruları da görüyor, sonra yazıya çeviriyor, kurslarına gelenlere dağıtıyormuş, işte sana başka bir güzellik 
  Öyle yaptın, böyle yaptın, maaş almaya başladın, maaşından %20 verirsen cennetten uygun bir yer ayrılacaktır. Oran arttıkça cennetteki derece de yükseliyor. Eğer elindeki her şeyi onlara verirsen, korkmana gerek yok ölümden, hele bir de haberin olsa cennetteki köşkten, gerek yok fazla söze, yersen.
  Dünya hayatı dediğin nedir ki! Hem kim götürüyor malından bir şey, Dünya malını verirsen hoca efendiye, ahi-rette karşılayacak seni, Dünya`da bıraktığın her şey. Para sende kalırsa değersiz Dünya malı, verirsen eğer hocaya, cennette yoluna sererler halı.
  Para sende olursa, Dünya`da kalır, ziyan olur. Hocaya verirsen gidersin cennete, çok güzel huri olur. Eğer bir hatun kişi bu iyiliği yaparsa, kim bilir? Belki de cennette Nuri bulur.
  İyi mürit olduysan, Dünya`da, eş sorunu da yok. Kadın bulur, koca bulur. Onlar da hoca efendiye kul köle olur. 
 Soru çalar, deri çalar, iman çalar, para çalar, bunlar da yetmez; gençlerin hayallerini çalar, o da yetmez, havadan düşen bomba olur, ülkemin en güzel insanlarının hayatlarını çalar. Destek veren çıkarcı ise alacağını alır, yan gelir yatar.
  Anlayana bu kadar ders yeter. Düşmeyin hoca peşine daha da olursunuz beter. Siz sadece Fethullah`ı öğrendiniz, henüz bilmediğiniz ve sırasını bekleyen daha neler var neler.
 
  
   
   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 905