SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

Çözüm bekleyenler


   Karasu Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başladı. İlerleyen zaman içerisinde, oluşan ihtiyaçlara göre yeni düzenlemeler mutlaka yapılacaktır.
  Acil yapılması gerekenlerden birisi Doğu Karadeniz Caddesi Duble yolunu hizmete açmaktır. Araç ve insan yoğunluğu, mevcut yolu kullanılamaz duruma getirmesine rağmen ikinci hat kullanıma kapalı olarak duruyor.
  Hastanenin çalışmaya başlaması ile ambulanslar tarafından da kullanılmaya başlayan cadde için, en kısa zamanda harekete geçilmelidir. Kazaların kaçınılmaz olduğu bir süreç ile karşı karşıya olduğumuz açıkça görünmektedir.
  Çok basit bir çalışma ile yolun kullanıma açılması mümkün görünmektedir. Hatta mevcut durumu ile dahi, trafiğe açık bazı caddelerden daha emniyetli olarak araç kullanımına sahiptir. 
  Hız denetimi yapılması gereken, en önemli yerin de bu cadde olduğu açıkça görünmektedir. Üstelik bu durum, gecenin geç saatlerine kadar sürmelidir. Aksi takdirde, ahlama, vahlama ve dövünmenin, hiç kimseye yararı olmayacaktır. 
  Hastanenin yakın çevresi için yapılacak yol çalışması da önemli görünmektedir. En azından, yollardaki toz bulutu ortadan kaldırılabilir.
  Dört yol ışıklar ile deniz arasındaki yol çalışmasının bitirilmesinde, hangi büyük engel olduğunu anlayamıyoruz. 200 metre uzunluğundaki yolu yıkmak daha zordu. İşin daha kolay olduğu yerde, yatıyoruz. “Onlar konuşur Ak Parti yapar” sözü havada sallanıyor.
  Uzun çalışma programı içerisine, Plaj Caddesi, Samanyolu Caddesi benzeri caddeler için planlamalar yapılmalı, var olanları, Ankara ve İstanbul caddeleri ile birleştirilerek, ilçemizin kuzey –güney hattındaki ulaşım rahatlatılmalıdır. Açılan caddeler için ise ilk iş, yol kenarlarını ağaçlandırmak olmalıdır.
  Kumsal içerisine, hizmet amaçlı yapılan 40 metrekarelik beton temeller, ne küçük şehir ne de büyük şehir belediyelerine yakışmıyor. Umulur ki! Bu yanlıştan erken dönülür. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 986