SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Devr-i Erdoğan


   “Ergenekon Davası, Balyoz Davası, Fatih Camisi bombalanacaktı, Deniz Kuvvetlerinde Casusluk Davası,  Bülent Arınç`a suikast yapacaklardı” 
  Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ dâhil çok sayıda paşa, kurmay subay, subay ve astsubay senelerce kamuoyu önünde itibarsızlaştırıldı. Yılları cezaevlerinde geçti. Her gün Ergenekon, her gün Balyoz, vatandaş da izliyor. Vay beeee. Neler varmış da bilmiyormuşuz.
  “Kandırıldım, paralel yapı var” sihirli cümlesinden sonra, Televizyonlarda yıllarca program yapanlar, “Ergenekoncu” edebiyatı satanlar, gazeteciler, sahibinin sesi köşe yazarları, hep beraber mi kandırıldınız? 
  Kahraman Türk Polisi gazlaması ile önce, polisler, Askerlerin peşine düşürüldü. Sonra, Özel Yetkili Mahkemelerde en ağır cezaları aldılar. Dava sürecinde, Başbakan R.T. Erdoğan “Ben Ergenekon Davasının savcısıyım” diyerek, içerideki yargılamaya, dışarıdan destek verdi.  
  Sonra bir gün, 17 Aralık, ardından 25 Aralık operasyonları geldi. Kasalar, paralar, tapeler, evlerde para sayma makineleri, şimşek ve gök gürültüsü içerisinde, Başbakan R.T. Erdoğan`ın KANDIRILDIM feryadı duyuldu.
  Ne Ergenekon kaldı ne Balyoz. 10 yıl, 20 yıl, müebbet hapis, “kandırıldım” şifresi ile hepsine çıktı terhis. Kurmay Albay Dursun Çiçek, artık bir kelebek, O da kırlarda dolaşıyor; çiçek çiçek..
  HSYK(hâkimler ve savcılar yüksek kurulu) ile Özel Yetkili Mahkemelerde yeni düzenlemeler yapıldı. Ergenekon`un hem görevli hâkim ve savcısı, hem de dışarıdaki savcısı R.T.Erdoğan bu davadan çekildi. Ucu Hükümete ve R.T. Erdoğan`a dokunan, Kara-Para operasyonundan sonra, artık “kandırıldım” rüzgârı esiyor. 
  Şimdi sıra polis camiasında, adı paralel konan için, süreç subaylardaki gibi acımasız bir şekilde devam ediyor. Polis camiasında, kimin, kimin peşinde olduğu, suların ne zaman durulacağı, anlaşılamıyor.
  Adliye için, yeni, hâkim ve savcı arayışları sürüyor. Serbest avukatlar itina ile seçilerek hâkim-savcı olacak. Eğer, seçiciler bir daha kandırılmaz ise yargıyı onlar kurtaracak. 
  R.T. Erdoğan gibi düşünenler ve onun çıkardığı gömleği giyenler için veya köprüyü geçene kadar diyerek benzer kılığa girenler için şimdilik yol otoban. 
  Karşı görüşte olanlar, kapılmayın rüzgârına, R.T. Erdoğan, Eyyyyyyyyyy diyerek başkanlık istiyor. Kara-para aşk`tan sonra kandırılmış olduğunu söylese de hiç kimse onun kadar bilmiyor.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1309