SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

Dünden bugüne


  3 Şubat 2003 Karasu Haber Gazetesi`nin kuruluş tarihidir. O günden günümüze kadar süren yayın hayatı içerisinde sizlerle birlikte oldum. Karasu`da, düzenli olarak en uzun süre yayınlanan Karasu Haber Gazetesi ile yeni bir dönemin başlamış olduğu açıkça görünmektedir. Çünkü daha sonra yayın hayatına giren gazetelerle birlikte, bu sayı giderek artmaktadır. 
  Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam ile “Çalışan Gazeteciler Günü” yemeğinde birlikte olduğumuzda, değirmenin altından çok su geçtiğini fark ettim. Kaymakam Şafak Bey`in gösterdiği nezaket ve duyarlık, iyi bir sohbet ve paylaşım ortamı meydana getirdi. 
  Sakarya Valisi`nin ve Karasu Belediye Başkanı`nın da ilgili basın mensuplarını karşısına alarak “merak ettiğiniz ve sormayı düşündüğünüz her şeyi sorabilirsiniz” diyeceği, belli günler olmalıdır. Yılda en az bir defa, kamu hizmeti veren basın mensupları ile karşılıklı oturarak, istek, sorun, şikâyet sorgulaması yapmak, kamu adına önemli kazanımlar sağlayacaktır. “Efendim işimizin çokluğu” diyerek başlayan cümleyi kabul etmek mümkün değildir. Pratik hiçbir değeri de yoktur. 
  Bir yetkili, görev alanını ne kadar çok tanırsa, tanıma eğilimi gösterirse, hizmet verdiği halk da onu aynı ölçüde tanır.
  Yörenin ihtiyaçlarını gören ve bilen, sorun ve sıkıntılardan haberi olan, halkın gözü, kulağı, konuşan dili gazeteci ile yapılan görüşme, vatandaşa hizmet yolundaki kapıyı sonuna kadar açmak demektir. “Bu kurum sizin için var ve ben de sizin için buradayım” demektir.
  Yeni Mahalle`de balık yerken gazeteci görüşünü karşılamak, o gün veya haftanın gündemindeki soruyu değerlendirmek olur. Onların da ne kadar olduğu ortadadır. Altı aylık ve yıllık geçmişi sorgulamak ise özel bir gündem belirlemek ile olur.
  Teşekkürler sayın kaymakamım. Olur ki! Bu durumdan vazife çıkaran başka bürokratlarla da aynı güzellikte görüşme şansı buluruz.
  Kim bilir? Belki! Yetki alanındaki birilerine benzer ortamda, Karasu Limanı`nı, Karasu Balıkçı Barınağı`nı, Karasu Demiryolu`nu, Üç vilayetin kirlettiği Sakarya Nehri`ni, turizmi, sanayi`yi, ülkenin nereye gittiğini sorarız.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1327