SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

EMITT 2013


 Uluslar Arası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı’nın bu yılki açılışı da yerli ve yabancı katılımcılar ve onların çok renkli etkinlikleri ile yapıldı. Ülkemiz içindeki il ve ilçelere ait kültürlerin büyük bölümünü bir arada izlemenin keyfi çok güzel; bu arada çok farklı duyguları da yaşıyorsunuz. Artık iyice küçülmeye başlayan Dünyamızın her köşesinden gelen ülkelerin tanıtımlarını izlerken ise kendinizi, çok daha farklı duygular yaşadığınız bir turun içerisinde buluyorsunuz.

  2006 yılından itibaren Karasu ilçemiz bu fuarda yer tutuyor ve çeşitli etkinliklerde bulunuyor. Bu işin başlangıcında emeği olanları hatırlamakta fayda var. Karasu Meslek Yüksek Okulu eski Müdürü İsmail Özbay, Turizm Derneği Başkanı Erdem Bal ve Yine iki dönem önceki Karasu Kaymakamı İlker Gündüzöz’ün işbirliği ile ilk katılım sağlandı. Organizasyonu yapanlar, fuar etkinliklerinde ve Karasu halkını bu sürece katmakta oldukça başarılıydılar. Başarılı başlayan bu süreç, yeni yıllarda yeni katılımları da birlikte getirdi.

  2011 de sistem içerisine Karasu Belediyesi de aktif olarak katılarak, esasen olması gereken yere, iyi bir başlangıç yaptı. Kesinlikle, Karasu Belediyesi’nin de katılımı yeni bir nefes ve yeni bir güç demekti.

  2012 yılında herkesin destek verdiği bir EMITT Fuarı oldu.

  Bu yıl yapılan fuar katılımını ise Karasu Belediye Başkanlığı tek başına üslenerek, EMITT Fuarı organizasyonunu sahiplendi. Karasu ile ilgili bir tanıtımda Karasu Belediyesi’nin ağırlığının olması doğal bir durumdur. Konuyu sahiplendikleri için kutlanmaları gerektiğini de düşünüyorum.

  Durum böyle olmakla birlikte, fuar katılımı öncesi, daha önceki yıllarda yapılan organize toplantılar bu yıl da yapılsa, daha güçlü bir fuar etkinliği yaşanırdı. Daha şimdiden, önümüzdeki yıl için bir yol haritası oluşturulması ve bu fuardaki tanıtıma eskiler başta olmak üzere Karasu’daki tüm birimleri katmanın yollarını da aramak gerektiği kanısındayım.

  Önümüzdeki yıl katılımında, Sakarya ili ile aynı fuar alanında olmamız gerektiğini özellikle belirtmek istiyorum. Bu konuda yapılacak ön görüşmeler, küçük sorunları ortadan kaldıracak ve birlikten kuvvet doğacaktır. Birlikteliğin kuvveti ise yer seçimi hatalarını da doğal olarak ortadan kaldıracaktır.

  Rahatsızlığı nedeniyle bu yılki fuara katılamayan Turizm Derneği başkanımız Erdem Bal başta olmak üzere, Karasu’yu EMITT ile tanıştıran Karasu Meslek Yüksek Okulu eski müdürümüz İsmail Özbay ve Karasu eski kaymakamı İlker Gündüzöz’ü de saygı ve minnetle hatırlamamız gerekiyor.

  Bu güne kadar bu fuara katılamayan Karasu’lu dostlarımızın, sistem dışında kalmakla çok şey kaçırdıklarını özellikle bilmeleri gerekiyor. Önümüzdeki yıl için katılım ise gönüllerinin bir köşesinde bulunsun. Bu güne kadar EMITT Fuarı için çaba harcayan, çeşitli fedakârlıklarda bulunan, bu sürecin oluşmasını sağlayan isimsiz kahramanlara da selam olsun.

  2014 EMITT için en iyi dileklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ