SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.07.2019

Emrin olur


   Anayasa Mahkemesinin dershanelerin kapatılması ile ilgili kanunu iptal etmesinden sonra, Milli Eğitim Bakanlığı, dershane isminin artık kullanılamayacağını onun yerine “Özel Öğretim Kursu” adının kullanılacağını açıkladı.
  Anayasa Mahkemesi, 1Eylül 2015`de dershaneleri kapatacak kanunu, bu tarih gelmeden iptal ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, “Dershaneler kapandı. Çalışacaklar “Özel Öğretim Kursu” için izin almak zorundadır” diyor.
  Bu durumda, izin alan dershanelerin adı Özel Öğretim Kursuna dönüşmüş oluyor. 
  İç güvenlik polis gücü ile sağlanıyor. 170 Yıllık polis teşkilatının bilgilenme tabanını Polis Kolejleri ve Polis Akademileri oluşturuyor. Bilindiği gibi bu kurumlar kapatıldı ve yerine yenisi açılmadı. Bunun adı iç güvenlik zafiyetidir. 
  Ergenekon ve Balyoz Davaları sürerken, hükümet yanlısı ortak medya (paralel + paralelin paraleli medya)  Türk Silahlı Kuvvetlerini Osmanlı`nın Yeniçeri ocağına benzetiyor; “Yeniçeri ocağı Kapandı da Kötü mü oldu” ifadesini kullanıyordu. Asker için düşünülen, polisin başına geldi. 
  Dershane yerine, Özel öğretim Kursu izni verilmesi büyük lütuftur.
  Pire için yorgan yakmak ile dershane kapat-mak arasında çok ciddi bir benzerlik vardır.
  Önce, polisi paralel dediğin ekibe teslim et, sonra bunlar paralelci diyerek, okuluna varana kadar kapat ve 170 yıllık bilgi tabanını yok et.
  Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda okutulan kitapların baskısını dahi yıllarca, şu anda kavgalı olduğu Paralel`e yaptırdı. Milyarlarca liralık destek sağladı. Okulların yönetim kadrosu da bu doğrultuda oluşturuldu. Şimdi ise paralelden paralele top atışı var.
  Dershanelerin yetiştirdiği öğrenci gurubu, çok büyük oranda, fakir ve orta derece geçim standardında olan ailelerin çocuklarıdır. Kendisi sıkıntı çekerek sürdürdüğü hayatı, çocuğunun da yaşamaması için, aileler evladına yatırım yapıyor. Başarı arttıkça mutlu oluyor; Onunla yeniden hayat buluyor.
  Dershane ortamındaki 1saatlik dersin karşılığı 2-3 liradır. Özel ders alımında bu ücret 50 ile çarpılmaktadır. Parası olan için sorun yok. Eğer hükümet içerisinde merteben yüksekse, senin çocuğunu Amerika`da ve Avrupa`da okutacak hayırsever, dini bütün işadamı çok. Garibanın 2-3 liralık dersten faydalanma hakkı yok.
  Özel Öğretim Kursuna gidecek öğrencilere, Pazar günü ders vermek yasak. Seçilecek 3 dersten fazlasını vermek de yasak. Örnek: Edebiyat, Matematik ve Fizik derslerini veren bir dershane, Kimya Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe gibi dersleri veremeyecek. 
Neden mi? Yasak.
Sakın şaka sanmayın, tamamıyla doğrudur; Bu YASAK
  Bir lokanta düşünelim. Yemek tezgâhında 10 çeşit yemek var ve hepsi de çok lezzetli. Sadece üç çeşit yiyebilirsin. Ötekilerin yanına dahi yanaşamazsın. Pazar günleri ise lokantaya girmek de yasak.
Onu da AKP her şeyi en iyi biliyor.
  Ne diyelim! Emrin olur ağam emrin olur.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 964