SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Fiskobirlik arsası


   Fiskobirlik’e ait, 4700 metrekare üzerinde kurulu olan hizmet binaları ve arsa satışa sunulmaktadır. Kamu malı durumundaki her tür yapılanmanın satışını doğal karşıladığımız bir süreci yaşıyoruz. Giderek eski gücünü ve etkinliğini kaybetmekte olan birliğin satışını, çok sayıda vatandaşımız, hatta fındık üreticileri de doğal karşılayabilir. Çoktandır gözden çıkarılan tarım birliklerinin hepsi, bu gidişle aynı akıbeti yaşayacaklardır.

  Şu anda önemli olan, bu satış işlemini Karasu halkı yararına dönüştürecek bir sistemi harekete geçirmektir. Çünkü şehir merkezinde bu arsanın karşılığı olacak boş alan bulma şansı yoktur. Her şeyi bugünün ihtiyaçlarını düşünerek çözmeye çalışırken, ileride kamu yararına kullanacağımız hiçbir alan bırakmadan yolumuza devam ediyoruz.

  Karasu şehir merkezindeki bu arsa için, acil proje oluşturarak girişimde bulunmak, bakınız bizlere neler kazandırabilir.

  Karasu Şehir Stadı’nın hemen arkasında bulunan bir kapalı spor salonu, giderek büyüyen ilçemiz için çok da güzel olur. Esasen, ilçemizin iyi projelendirilmiş bir kapalı salona acil ihtiyacı vardır. Mevcut salonumuz, dört duvar ve üzerindeki örtü ile bir fındık deposundan çok da farklı değildir. Bu proje kapsamında, ihtiyaçlarımızdan olan öğretmen evi yapılanması da harekete geçirilebilir.

  Bu alan okul yapılmasına da uygundur. Bu gün dahi Karasu şehir merkezinde kurulacak okula ihtiyaç vardır.

  Geçmişi kamusal alan olan ve şehrin tam merkezinde bulunan bu arsanın,  rastgele satılarak binaya dönüştürülmesi ile kamu yararına kazanılacak hiçbir şey yoktur. Bu konuda yapılacak çalışmaların yetersiz kalması, telafisi mümkün olmayan bir süreci de başlatmış olacaktır.

  Recep Soytürk kardeşim,  bu noktayı ve Karasu’nun ihtiyaçlarını en iyi bilen ve değerlendirecek olan bürokrat olarak, üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına inanıyorum. Bu arsanın kamusal alanda değerlendirilmesi ile ilçemizin çok önemli ihtiyaçları giderilebilecektir.

  1-2 milyon arasında bir bedelle satış görecek arsanın, değeri ile kamu yararına göreceği işlevi teraziye koymak mümkün değildir.

  İktidar, muhalefet, siyasi çevre, sosyal çevre bürokrat ve vatandaş olarak hepimize düşen görev, Fiskobirlik arsasını kamu yararına kazandırmaya emek vermektir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ