SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019

GAZA GELENLER


     Balıkçılıkta avlanma sezonu başlamadan, anlayacağınız yasak dönem içerisinde, denize çıkanlar çapari ile palamut yakalıyordu. Durumu gören Su ürünleri kooperatifi başkanı Ali Sezer`den basına açıklama yapıldı. “Bu yıl palamut bol olacak” Sonuç; Palamut için en fakir dönemlerden biri oldu.
  İlgili kurumlardan, Karasu Devlet Hastanesi`nin yeni binası ile ilgili demeçler; “Hastanemiz en geç 2013 yılı içerisinde hizmete girmiş olacak” sonuç; yapımcı şirket iflas etti. İnşaat yarım kalmış bekliyor. Hastane önündeki yeni iş yerleri hayal kırıklığı yaşıyor.
  “Doğal gaz çalışması başladı. 29 Ekimde çalışma tamamlanarak doğal gaz kullanımına başlanacak. Kömür almaya gerek yok çünkü bu kış doğal gaz ile ısınacağız.” Buna inanıp kışlık sobasını ihtiyaç sahibine verenler olduğu gibi Kalorifer kazanını söküp atanlar da var. Sobayı veren yenisini alırken, kalorifer kazanını satanlar daha sıkıntılı bir kış yaşıyor; şimdilik ısınma işini elektrikli ısıtıcılar ile karşılıyorlar.
  Doğal gaz çalışmasını yapan şirket, cadde ve sokakları o kadar hızlı dağıttı ki! Bazen yolumuzu bulmakta zorlandık. Bozulan yer yapılmadan çalışmalar her noktaya ulaştı. Aynı hızla yollar da yapılacak diye düşünenler köstebek yuvasına dönmüş Karasu`da gelecekteki güzel günlerin hayalini kuruyor. Burada hem vatandaş hem de Karasu belediyesi gaza gelmiş olarak görünüyor. 
  Ak Parti`de Karasu Belediye Başkanlığı aday adayı sayısı giderek artıyor. İlçe içerisinde anket yapılarak bu sayı sorulsa Karasu halkının çoğunluğu kesinlikle sınıfta kalır. Kararı Ankara`daki genel merkez vereceği için herkes bir zarf yapıp yetkili kurullara ulaştırıyor. Acele Posta Servisi`ni kullanarak başvuruda bulunanlar, durumu Ankara`dan takip ediyor. Kimi adaylar ilçe yönetiminden güç almaya çalışırken Adapazarı`nda oturanlar il yönetimi ile dirsek teması kurarak başkanlık koltuğuna oturmak istiyor. “Ben direkt Tayyip Erdoğan`a bağlıyım. Aslında bu işi çok istemiyorum; Tayyip Erdoğan`ın hatırına başkanlık koltuğuna oturabilirim. Ancaaak başka bir şartım daha var. Benim aday olduğumu duyan diğer bütün adayların, ilçe yönetimi ile kenara çekilerek “siz varsanız başka hiç kimsenin aday olmasına gerek yoktur” diyerek arkama geçmesi gerekiyor.”  Karasu Belediye Başkanlığı için gaza gelenleri görüyor olmakla birlikte sayısını tam bilemiyoruz.
  Muhalefete gelince, onlar da sokakta gaza geliyor. Aldığımız duyumlara göre İç İşleri Bakanlığı gaz stoklarını tamamlamış. Anlayacağınız, isteyene istediği kadar gaz var bu ülkede. Herkes bir yerlerde gaz ararken Tayyip Erdoğan da Diyarbakır`da gaza gelmedi mi?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1604