SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Gezi Yorumu


                                              GEZİ YORUMU

 20 Günü geçen Taksim Gezi Parkı olaylarının, ülkemize hem maddi hem de manevi olarak zarar verdiği gerçeğini görmezden gelemeyiz. Olaylarda çözüm yeri hükümettir ve her şey hükümetin göstereceği tavır ile şekillenecektir.

 Daha işin başında yapılan hatalar serisi maalesef devam etmektedir. Öncelikle Merkez Medya Gurubu’nun haberleri sunuş biçimi de hükümet politikasını yanlışa sürüklemiştir. “Deve Kuşu başını kuma gömer etrafta hiçbir şey yok sanırmış” misali, olayları görmezden gelerek hükümete şirin görünme gayretini sürdürüyor.

 Asker ve polis bütün kolluk kuvvetlerini kullanma yetkisindeki hükümetin, yapılan ve yapılacak hatalarla işi daha da karmaşık hale getireceğini herkesin çok iyi görmesi gerekir.

 Çözüm makamları ve mevkileri hükümetin elinde olduğuna göre, Ankara’da İstanbul’da ve şimdi de Anadolu’nun diğer şehirlerinde “Milli İradeye Saygı” mitingleri düzenlemenin çözüme faydası nedir? Hem çok güçlü bir tek parti iktidarı ve hem de arkasında güçlü bir halk desteği varken bedava otobüslere insanları doldurarak alanlara taşımanın çözüme katkısı ne olacaktır. Üstelik Tayyip Erdoğan’ın her konuşması sokaklarda yürüyenlere yeni malzemeler vermektedir.

“Çapulcu” “pislik” “Ya orayı terk edin ya da!” “Sokakta bir türbanlı kadına saldırdılar” “Camide içki içtiler” Dövüş ve kavgada aklını kaybetmiş insanların söylemi bunlar; Bu konuşmalar ülkeye ne kazandıracaktır.

 Bir tarafta polis eskortu ile meydanlara taşınanlar, diğer tarafta tazyikli su ve biber gazı ile dağıtılmaya çalışılanlar. İkisi de % 50 ve bu iki gurup adeta çatıştırılmak isteniyor. Çok ciddi bir sağ-sol çatışması ve PKK terörü yaşayan ülkemizi, hiç kimsenin, yeni kargaşa ortamlarına sürükleme hakkı yoktur.

 Yazılı ve görsel basının merkez medyası sokağı görmezden gelerek, Tayyip Erdoğan da meydanlarda nutuk atarak, üstelik konuşmalarında karşısındakileri aşağılayarak, soruna çok uzaktan bakıyor.

 Çözüm üretme noktasındaki hükümetin aklını başına alması gerekiyor. Aksi takdirde, Tayyip Erdoğan ile iktidar olan AKP, yine Tayyip Erdoğan ile birlikte kaybolup gidecektir. Dileğim, ülkemizin bu süreçten daha fazla yara almadan çıkmasıdır.              

                                                                    


 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1498