SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.05.2019

GİTME ZAMANI


  Türkiye, 20 yıla yakın bir süredir Tayyip Erdoğan tarafından yönetiliyor. Doğruları ve yanlışları ile geçen bu sürenin artık sona erme zamanı gelmiştir.
  Fenerbahçe kulübünü de benzer süredir yöneten Aziz Yıldırım`ın gitme zamanı gelmişti. Bu durumu anlayamadı. Çünkü bir kısım yakın çevresi ona her şeyi pembe gösteriyordu. Sonucu görebilseydi, Zaten gönül birliği içerisinde olduğu Ali Koç`a yolu açar, kendi adına iyi bir iş görmüş olurdu.
  Neden gitme zamanıdır? Bir kere, beraber yola çıktığı yakın çevresi gönüldaşları ortada yoktur. Gitmişler veya gönderilmişlerdir. Bu duruma göre gitme zamanı artık kendisinindir.
  Artık adı Fetö olan ve iktidarı adeta birlikte paylaştığı için “Ne istediler de vermedik” demek zorunda kaldığı uzunca bir dönemi yanlış yönetmiştir. Devletin kozmik odalarına girilirken “Ergenekon” ve “Balyoz” uydurma davaları ile asker itibarsızlaştırılırken, 26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ “silahlı terör örgütü kurmaktan” hapis yatarken “Ben bu davanın savcısıyım” diyerek yapılan yanlışlara destek vermenin bir bedeli olmalıdır. Malum olduğu gibi o davaların gerçek savcıları ya kaçak, ya da cezaevi koğuşlarındadır. Liyakate değil taraftarlığa itibar etme alışkanlığı hep sorun çıkarmıştır. Görülüyor ki! Artık gitme zamanıdır.
  Tayyip Erdoğan, başbakanlık döneminde, cumhurbaşkanlığında, neyi isteyip de yapamamıştır. İsteyip de yapamadığı hiçbir konu yoktur. Demokrasiyi değil, tek adamlığı öne çıkarmaktadır. Aslında öne çıkarılması gereken cumhuriyetin kurumlarıdır. Başkanlık sistemini isterken ve bunun için de en uygun adayın kendisi olduğunu söylerken, yaptığı yanlışların, yapacağı yeni yanlışların da habercisi olacağı için gitmelidir.  
  “Her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altında çiğniyorum” derken onu başkanlığa aday gösteren, üstelik partisin adı “Milliyetçi Hareket” olan Devlet Bahçeli ile birlikte gitmesinin de zamanıdır.   
  Yanlışları ile doğruları ile Tayyip Erdoğan bu ülke için yapacağını yapmıştır. Artık gitme zamanıdır. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 263