SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

GÖRÜNEN KÖY


   1 Kasım seçimlerinde AKP oylarındaki % 9`luk artış tek parti iktidarının devamını sağladı. Tekrar seçimin bütün senaryosu da bunu sağlamak üzerine kuruluydu. Mevcut parti yapılanmaları böyle sürerse, 4 yıl sonranın seçim sonuçlarında da değişiklik, sadece hayaldir.
  Mevcut durumu gören muhalefet partilerinin iktidar olmak gibi bir niyetleri var mı yok mu? Bunu sorgulamaları gerekiyor. “AKP, iktidarı iyi götürüyor, muhalefette milletvekilliği gayet rahat” diye düşünüyorlarsa söylenecek söz yoktur. Doğrusu, hem MHP, hem de CHP`nin yeni bir genel başkanla yola devam etmeleri, oylarını artırmaları açısından zorunlu görünüyor. Üstelik mevcut genel başkanların bu değişikliğe katkı vermeleri de çok önemlidir.
  AKP`nin büyük zaferinin adı % 9`luk oy artışıdır.
  7 Haziran seçimlerinden sonra, Devlet Bahçeli`nin tutumu bu günkü tablonun oluşmasında büyük rol oynamıştır. Şimdi bu sözleri hatırlayalım.
  Kendisine Başbakanlık teklif eden Kemal Kılıçdaroğlu`na, “Bunu şahsıma yapılmış hakaret kabul ediyorum.” 
  Ahmet Davutoğlu`na, “Sen git Hükümeti HDP ile kur” 
  Yukarıdaki iki ifadenin tam değerlendirmesi; Her şeye hayır.
  %10 Barajını aşan HDP, terör ile özdeşleşmeye ve teröre destek vermeye devam ederse, hem partileri hem de ülkemiz için sadece zarardır. Bu gidiş, kar edeni olmayan bir yoldur. Sadece düşman olanları sevindirir.
  %9`luk oy artışının gerisinde Devlet Bahçeli`nin “Hayır” cı tutumu ve terör ile HDP`nin birlikte düşünülmesi vardır. İki partinin kaybettiği milletvekili sayısı, AKP`yi tek başına iktidar yapmaya fazlasıyla yetmiştir. CHP`nin ise milletvekilliğini 2 artırması, başarı olarak görülmemelidir.
  Diğer taraftan, bu seçimin eşit şartlarda yapıldığını söylemek mümkün değildir. TRT`nin bütün kanalları, AKP`nin seçim bürosu gibi çalışmıştır. Bu alanda gösterdikleri başarı AKP`nin karnesine + puan olarak yazılmıştır. Onları da kutlamak gerekir.
  Paralel yapı olarak muhalif yayın yapan TV ve gazetelerin ortadan kaldırılması, tamamen boş kalmış meydanda istediği gibi konuşan havuz medyanın yayınları da sonuç üzerinde önemli bir rol oynamıştır. 
  Sonuç olarak, %9`luk oy artışında muhalefetin olmayan medyası, iktidarın çok yönlü çalan gaydası da seçim sonucunu “Görünen Köy” haline getirmiştir.
  Ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 919